Франческо Тотті: биография

Незважаючи на вдалі дії у складі молодіжних збірних і в чемпіонаті країни, Франческо НЕ користувався підтримкою головного тренера першої збірної, Чезаре Мальдіні, який не взяв футболіста на чемпіонат світу 1998. Тотті дебютував у збірній лише після відходу Мальдіні, 10 жовтня 1998 року, в матчі зі Швейцарією, замінивши на 70-й хвилині Алессандро Дель П'єро. У наступній грі, з Іспанією, Тотті вперше вийшов у стартовому складі «Скуадри Адзурри», отримавши шанс через травми Дель П'єро і Казірагі. 29 березня 1999 Франческо зробив перше результативне дію у складі національної команди - віддав гольовий пас на Антоніо Конте, який приніс перемогу Італії над збірною Данії. 26 квітня наступного року Тотті забив свій перший гол за збірну, вразивши ворота Португалії.

У 2000 році Тотті поїхав у складі збірної на чемпіонат Європи. Напередодні турніру футболіста розглядали як одного з 4 кандидатів на місце другого форварда на допомогу Філіппо Індзагі. У першій зустрічі з Туреччиною Франческо вийшов у стартовому складі і провів на полі 83 хвилини, зробивши кілька гострих передач: зокрема, після його пасу на Індзагі форвард був збитий у штрафній, заробивши пенальті. У матчі з Бельгією Франческо відзначився забитим м'ячем, однак досить часто помилявся у передачах. У третьому матчі групи Тотті участі не брав, але вийшов в чвертьфіналі і знову забив. У півфіналі Італія грала з Нідерландами. Тотті, який програв конкуренцію за місце в складі Алессандро Дель П'єро, вийшов на поле на 82-й хвилині зустрічі, замінивши Стефано Фьоре, і забив післяматчевий пенальті. Франческо виконав пенальті ударом у стилі Антоніна Панянки. Після гри його запитали: «Ви розумієте, що у випадку промаху вам було б краще не повертатися в Рим?», На що він відповів: «Але я ж забив!». Напередодні фіналу з Францією італійська громадськість обговорювала можливість випустити разом Тотті і Дель П'єро, зокрема, Арріго Саккі сказав, що це «може стати козирем у грі». У фіналі Італія програла 1:2; Тотті провів весь матч і взяв участь у комбінації, в результаті якої «Скуадра Адзурра» забила свій гол і зробив вигідну передачу на Алессандро Дель П'єро, який вийшов сам-на-сам з воротарем суперника, але момент не реалізував; також в грі Ческо отримав жовту картку за недисципліновану поведінку. На думку багатьох італійців, Франческо став кращим гравцем фіналу у складі їх національної команди.

На наступному великому турнірі, чемпіонаті світу 2002, Тотті провів всі 4 гри. Перед мундіалі Франческо вважався одним з можливих головних героїв першості. Також, як і за два роки до цього, одним з головних питань була можливість виступу разом Тотті і Дель П'єро, що були лідерами збірної, але грали на одній позиції. У першому матчі з Еквадором Тотті зробив гольову передачу, а його команда перемогла 2:0. У наступній грі італійці програли 1:2 хорватам; Франческо невдало провів перший тайм, але в другому став «диригентом» атак команди і розпочав гольову атаку, в якій «Скуадра Адзурра» забила єдиний м'яч, а також потрапив у штангу ударом зі штрафного. У третій грі групової стадії Італія зіграла внічию з Мексикою 1:1 і вийшла в раунд плей-офф. Гру з Мексикою Тотті провів невдало. На думку Андрія Канчельскіса, «до межі розкручений італійськими газетами, він забув, що на полі треба боротися і допомагати партнерам. Тотті зіграв не по-чоловічому, прибирав ноги, в цій грі він зрадив своїх партнерів. Трапаттоні варто було замінити його на Дель П'єро ще в перерві »; також Франческо отримав жовту картку за неспортивну поведінку. У матчі 1 / 8 фіналу зі збірною Південної Кореї Тотті був видалений з поля на 105 хвилині зустрічі за другу жовту картку. Арбітр зустрічі оцінив падіння Франческо як симуляцію, однак багато експертів зійшлися на думці, що Тотті, як мінімум, не симулював. Після видалення італійця корейці забили «золотий гол». Після закінчення гри Ческо сказав: «Це скандал. Не питайте мене, чому таке відбувається на чемпіонаті світу. Я не знаю ».