Габріель Омар Батістута: биография

«Рома» (2000-2003)

У перший рік же перебування в Римі Батістута нарешті стає чемпіоном Італії, забивши при цьому 20 м'ячів. У Роми відмінний склад: серед партнерів Батістута - Франческо Тотті, Вінченцо Монтелла, Емерсон, Кафу, Венсан Кандела, Дам'ян Томмазі, Вальтер Самуель, Алдаір ... На наступний рік виграний Суперкубок Італії. Але кар'єра Габріеля не може бути вічною ... У рік довгоочікуваного чемпіонства Батістута виповнюється 32 роки. Після першого надуспішного римського сезону в наступному Габріель вже не такий гарний, як раніше - роки беруть своє. Особливо показовим у цьому плані був домашній матч з "Ювентусом" (господарі в ньому з 40-ї хвилини грали у більшості), коли Баті-гол у кінцівці не забив гол з лінії воротарського у ворота, які захищав лише одним захисником (що раніше б легко зробив із закритими очима). У 2002 році Марсело Бьельса незважаючи ні на що бере Габріеля на чемпіонат світу в Японію і Південну Корею, але гра Батістута не вражає (всього один гол у ворота Нігерії) - він лише бліда тінь себе самого. Справи в клубі продовжують йти не кращим чином, і в 2003 році Рома віддає його в оренду міланському «Інтеру», проявившему зацікавленість в нападаючому. Підсумковий результат Батістута в Римі - 30 м'ячів у 63 матчах і вигране скудетто-2000/2001, хороший показник для форварда-ветерана.

«Інтер» (2003)

За «нерадзуррі» Батістута провів 12 матчів, відзначившись 2 рази. В кінці сезону Габріель подумує повісити бутси на цвях, але все-таки приймає вигідне з фінансової точки зору пропозиція від клубу «Аль-Арабі» з Катару.

«Аль-Арабі» (2003-2005)

Світова тенденція останніх років - світові зірки їдуть догравати в Катар заради великого заробітку. При цьому вони далеко не завжди викладаються на полі в кожному матчі, часто граючи не в повну силу. Однак Батістута виконав свій контракт чесно - 30 забитих м'ячів у 22 іграх цьому свідчення. У 2005 році Батістута приймає рішення завершити кар'єру. Незважаючи ні на що Габріель Батістута назавжди залишиться в пам'яті вболівальників - чудовий форвард, своїми діями приводив трибуни в екстаз і змушував коментаторів підхоплюватися зі своїх місць, кричачи: «GO-O-OAL! GABRIEL BA-TIS-TU-TA !!!»

Батістута - учасник трьох чемпіонатів світу (1994, 1998, 2002), дворазовий переможець Кубка Америки (1991, 1993).

Голи на чемпіонатах світу.

Чемпіонат світу 1994. Підсумок: 1 / 8 фіналу

Груповий етап. Аргентина - Греція - 4:0

Хвилини: 2, 45, 90 +2 (з пенальті)

У своєму першому ж матчі на чемпіонаті світу Батістута робить хет-трик (другий хет -трик у історії збірної Аргентини на чемпіонатах світу після Гільєрмо стабільний у 1930 році).

1 / 8 фіналу. Румунія - Аргентина - 3:2

Хвилини: 16 (з пенальті)

Батістута робить рахунок 1:1, але в підсумку аргентинці все одно поступаються.

Чемпіонат світу 1998. Підсумок: 1 / 4 фіналу.

Груповий етап. Аргентина - Японія - 1:0

Хвилини: 28

Єдиний і переможний м'яч у матчі проти завзято опиралася японців.

Груповий етап. Аргентина - Ямайка - 5:0

Хвилини: 72. 80, 83 (з пенальті)

За 11 хвилин Батістута оформляє хет-трик - збірна Ямайки переможена з непристойним рахунком.

1 / 8 фіналу. Аргентина - Англія - ??2:2 (4:3 по пенальті)

Хвилини: 6 (з пенальті)

Батістута відкрив рахунок у драматичному поєдинку з англійцями. У чвертьфіналі аргентинці поступилися Нідерландам 1:2.

Чемпіонат світу 2002. Підсумок: 3 місце в групі.

Груповий етап. Аргентина - Нігерія - 1:0

Хвилини: 63

Останній м'яч Батістута на чемпіонатах світу. У наступних матчах групового етапу аргентинці зіграли 0:1 з Англією і 1:1 зі Швецією, зайнявши лише 3 місце в групі і залишившись за бортом плей-офф.

Всього на чемпіонатах світу Габріель Батістута забив 10 м'ячів ( з них 4 - з пенальті), зробивши 2 хет-трику. Всього за збірну Аргентини провів 78 матчів, забивши 56 м'ячів (національний рекорд).

• Переможець італійської Серії B: 1993/94.
  • Чемпіон Італії: 2000/01.
  • Кращий бомбардир чемпіонату Італії: 1994/95
  • Чемпіон Південної Америки: 1991, 1993
  • Володар Суперкубка Італії: 1996, 2001
  • Володар Кубка Італії: 1995/96.