Джеймс Форрест біографія, фото, розповіді - шотландський футболіст
-

шотландський футболіст

Джеймс народився 7 липня 1991 року в шотландському місті Глазго.

Є вихованцем клубу «Селтік», до Академії якого він прийшов у 2003 році, коли йому було 12 років. У 2009 році Форрест привернув до себе увагу футбольної громадськості, привівши юнацьку команду «кельтів» до перемоги у Міжнародному турнірі (англ.International Youth Tournament), що проходив в іспанському Вільярреалі. «Селтік», ведений Джеймсом, впевнено провів турнір, перемігши всіх своїх суперників, якими були однолітки з мадридського «Реала», італійського «Мілана» і юнацької збірної Японії.

30 серпня того ж року Форрест підписав з « кельтами »свій перший професійний контракт. Угода була розрахована на чотири роки.

1 травня 2010 відбувся дебют Джеймса в складі «біло-зелених». Вийшовши на 81-й хвилині поєдинку з «Мотеруеллом» замість Ейдена Макгіді, Форрест вже на 87-й хвилині практично першим своїм дотиком відкрив рахунок своїм голам за першу команду глазвегіанцев. Остаточний результат матчу - 4:0 на користь «Селтіка». 28 липня Джеймс дебютував за «кельтів» в єврокубках, з'явившись на поле на заміну замість Ефраїн Хуареса у зустрічі кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів проти португальської «Браги». Кількома днями пізніше Форрест удостоївся звання «Гравця матчу», показавши не по роках зрілу гру в поєдинку в рамках «Emirates Cup» з французьким «Ліоном». З початком сезону 2010/11 Джеймс почав регулярно з'являтися в стартовому складі глазвегіанцев. 28 серпня і 11 вересня Форрест забив по голу у ворота "Сент-Міррен» і «Харт оф Мідлотіан», відповідно. Відразу ж після гри з «серцями» Джеймс був нагороджений призом «Молодого гравця місяця шотландської Прем'єр-ліги» за підсумками серпня.

Клубна статистика

(поновлено станом на 15 Січень 2011)

Збірна Шотландії

Форрест виступав за різні молодіжні національні шотландські команди з 15-річного віку. Його дебют у юнацькій збірній своєї країни відбувся 20 жовтня 2008 року, коли молоді британці в рамках відбіркового турніру до європейської першості серед юнацьких команд зустрічалися з однолітками з Азербайджану.

24 серпня 2010 19-річний Джеймс був покликаний під прапори молодіжної національної команди. 7 вересня нападник «Селтіка» вийшов на заміну замість Девіда Уотерспуна на 71-й хвилині відбіркового поєдинку до чемпіонату Європи 2011 серед молодіжних команд проти Австрії. Наприкінці зустрічі Форрест зробив гольовий пас Крісу Магуайр, гол якого приніс шотландцям перемогу в цьому матчі.