Петер Маттіас Форсберг: биография

Вся увага на драфті того року була прикута до Еріка Ліндрос. Він відмовився підписувати з командою Квебек Нордікс, що вибрала його під першим номером, і, за порадою своєї матері, близько року чекав рішення, ситуації, що склалася. 30 червня 1992 Форсберг був включений разом з ще чотирма гравцями, 15 мільйонами доларів і двома виборами в першому раунді драфту наступних років в угоду щодо обміну Еріка Ліндрос. Здавалося, цей трансфер повинен був стати велічайщім в історії для Філадельфії,, але в підсумку обмін заклав фундамент успіху Квебека, а після 1996 року Колорадо, в наступне десятиліття.

nМеж тим, Форсберг залишався в Швеції, виступаючи за Модо протягом трьох років. У 1993 році команда програла у чвертьфінальній серії команді Мальмо, а Форсберг виграв Золоту Шайбу, приз кращому шведському хокеїстові року, і Золотий Шолом, приз найбільш найціннішому гравцеві Елітсеріен, на думку хокеїстів .. Він зберіг ці трофеї у себе і в наступному 1994 році, в якому Модо вперше з 1979 року дійшла до фіналу плейофф. У п'яти матчах серії проти Мальмо, Форсберг забив в овертаймі у другій грі, зробивши рахунок у серії 2-0 на користь Модо. Клубу залишалося виграти лише одну гру, для того щоб перемогти в турнірі. До нещастя, Петер вибув через застуду, і, можливо, це і стало головною причиною підсумкового поразки Модо в серії .. На той період, Петер вже вважався кращим гравцем, що грає не в НХЛ.

Влітку 1994 року, Форсберг прийняв рішення спробувати свої сили у Квебеку, з яким він мав чотирирічний контракт з жовтня 1993 року на загальну суму 6,5 мільйонів доларів, включаючи бонус у 4 мільйони за підписання. .. Однак локаут відклав його дебют до 1995 року і Форсберг відіграв ще 11 ігор за Модо по початку сезону для підтримки ігрової форми.

1995-2004

Після закінчення локауту, сезон у НХЛ почався 21 січня 1995 року. У цей день Петер Форсберг зіграв свій перший матч у лізі проти Філадельфії Флайерс і записав на свій рахунок першу гольову передачу. Через шість днів він провів свій перший гол у ворота клубу Баффало Сейбрс. У 47 іграх він набрав 50 очок (15 голів і 35 передач), причому до чотирнадцятої грі він з 26 очками за результативністю в команді поступався лише Джо Сакік. Петер пропустив лише одну гру через застуду. Нордікс виграли в Північно-Західному Дивізіоні і посіли друге місце за підсумками всього сезону, але вилетіли в першому раунді плейофф від Нью-Йорк Рейнджерс. Форсберг отримав Колдер Трофі, як кращий новачок сезону в НХЛ.

1 липня 1995 стало відомо, що власник клубу Марсель Або продав команду COMSAT Entertainment Group, яка перевозить команду в столицю штату Колорадо Денвер. 10 серпня 1995 їй було дано назву Колорадо Евеланш.

Петер Форсберг був частиною команди поряд з Джо Сакік (капітаном команди), захисником Адамом Футом і, в найближчому майбутньому володарем Конн Смайт і Везіна Трофі, воротарем Патріком Руа . У перший рік у Денвері, лавини виграли Кубок Стенлі, завершивши регулярний чемпіонат на другому місці в лізі, перемігши в Тихоокеанському Дивізіоні. Форсберг набрав 116 очок (30 голів, 86 передач) і додав 21 очко в плейофф (10 голів, 11 передач). Петер став другим за результативністю в команді і п'ятим в лізі за підсумками всього сезону. По ходу другого матчу фінальної серії проти Флориди Пантерс, Форсберг оформив хет-трик протягом одного періоду і став лише шостим гравцем в історії НХЛ, кому вдавалося подібне. Це був єдиний сезон, в якому Форсберг не пропустив жодного матчу своєї команди.