Фредрікссон, Ерік біографія, фото, розповіді - шведський футбольний суддя
-

шведський футбольний суддя

Короткі відомості про кар'єру

У чемпіонатах Швеції провів 167 матчів (1971-1988). Провів 45 матчів збірних команд (1974-1989). 48 матчів єврокубків (1975-1989): головний суддя фіналу КЕЧ-84, Суперкубка Європи 1988.

Судив в якості головного судді матчі Євро-84 у Франції (Бельгія-Югославія), ЧС-82 (Югославія- Північна Ірландія), ЧС-86 (Італія-Болгарія, СРСР-Бельгія), ЧС-90 (Аргентина-СРСР).

Помилки і скандали

Увійшов в історію як суддя, який вчинив ряд грубих помилок (що стали результативними) щодо збірної СРСР з футболу на двох чемпіонатах світу. За фактом спірних і явно помилкових моментів сам Фредрікссон ніяких коментарів так і не дав.

СРСР-Бельгія (ЧС-1986)

У матчі СРСР-Бельгія (ЧС-86) не був двічі зафіксований офсайд з боку бельгійської команди в основний час матчу. Обидва моменту призвели до голів у ворота радянської команди. Бічний суддя матчу, який при першому взятті воріт радянської команди, спочатку зафіксував офсайд, але через кілька хвилин миску прапорець як ні в чому не бувало, був у підсумку дискваліфікований. Головний же суддя матчу отримав призначення на фінальний матч ЧС-86 в якості бокового судді.

Володимир Безсонов:

n

Все було як у поганому сні: Кулеманс, якому верхи по дузі був посланий м'яч, знаходився приблизно за метр за моєю спиною. Щоб його положення «поза грою» стало ще більш явним, я зробив кілька кроків вперед. Коли капітан бельгійців приймав м'яч, боковий арбітр Санчес моментально зметнув вгору прапорець, фіксуючи офсайд. Але Кулеманс, немов знаючи, що Фредрікссон не зверне на це уваги, точно пробив. Шведський суддя спокійно показав на центр. А Санчес поспішно опустив прапорець ...

n

Олександр Львів:

n

Іспанська арбітр так само, як і його колега в полі, до цього вже дав привід засумніватися у своїй порядності. На 55-й хвилині Шифо, який отримав передачу від Веркотерена, провів перший м'яч у відповідь, перебуваючи в досить помітного офсайді. Не один десяток разів я переглядав відеоповтор цього епізоду з провідними нашими арбітрами, і жоден з них не підтвердив правильності забитого гола. Вже в аеропорту, за годину до вильоту збірної додому, я поцікавився у начальника Управління футболу Держкомспорту В'ячеслава Колоскова, проводжає нас, як могло вийти, що одним з арбітрів матчу з бельгійцями виявився представник Іспанії, з командою якої ми могли зустрітися в наступному матчі. Зрозумілої відповіді я не отримав. Погодьтеся, цілком припустимо, що Санчес був зацікавлений у поразці радянської збірної, шанси якої на чемпіонаті котирувалися набагато вище бельгійською.

N

Аргентина-СРСР (ЧС-1990)

У матчі Аргентина-СРСР (ЧС-90) суддя, стоячи на лицьовій лінії при подачі кутового на 10-й хвилині матчу і перебуваючи особою до подій, що відбуваються у штрафному майданчику збірної Аргентини, не зафіксував гри рукою з боку Дієго Марадони, який виніс таким чином м'яч з воріт після удару головою Олега Кузнєцова. Очевидно відчуваючи, що зробив помилку, Фредрікссон через кілька хвилин не поставив 100% пенальті у ворота радянської команди, коли на вході в штрафну був знесений Каніджа. Тим не менш, деморалізовані футболісти збірної СРСР не змогли зібратися з силами, пропустивши через власні помилок 2 голи.

Делегацією збірної СРСР з футболу за епізодом з грою рукою був поданий протест після матчу.

Інші помилки

Фредрікссон був учасником ще одного запам'ятовується конфлікту на Чемпіонатах світу: на ЧС-82 саме його невпевнена відмашка прапорцем (Фредрікссон був боковим суддею) стала причина скандальних подій під час матчу Франція -Кувейт. Французами був забитий 4-й гол (рахунок до цього моменту був 3-1). На думку кувейтців, з офсайду. Постраждалі відмовилися розводити м'яч з центру, а через пару хвилин з трибуни до тренерській лаві азіатській команди спустився шейх - брат глави держави і за сумісництвом президент національної футбольної федерації. За його наполяганням збірна Кувейту демонстративно покинула поле. Після довгих розглядів гра була відновлена. За випадковим збігом головним суддею гри був саме радянський арбітр Мирослав Ступар).

Джерела

• Савін А. В. Гравці, тренери, долі. - М.: Терра-спорт, Олімпія прес, 2001. - 664 с ISBN 5-93127-139-2