Карло Черезолі: біографія

Карло Черезолі біографія, фото, розповіді - італійський футболіст, голкіпер
-

італійський футболіст, голкіпер

Карло Черезолі почав свою кар'єру в клубі «Аталанта» у віці 18-ти років, він дебютував у команди 13 січня 1929 року. Черезолі виступав за «Аталанту» до 1932 року, коли він перейшов в клуб «Амброзіана-Інтер», в якому виступав до 1936 року, але в ті роки італійському футболі безроздільно «панував» «Ювентус», єдиний успіхом в «Інтері» для Черезолі став вихід у фінал кубка Мітропи в 1933 році. Однак Черезолі зарекомендував себе одним з кращих воротарів країни і навіть почав викликатися до збірної Італії. У 1936 році Черезолі перейшов в «Болонью», з якою він двічі виграв чемпіонат Італії. У 1939 році Черезолі перейшов до «Дженоа», але там грав нерегулярно, часто виявляючись на лаві запасних. Після двох сезонів у «Дженоа», Черезолі перейшов в «Ювентус», дебютувавши в команді 15 березня 1942 року в матчі з колишнім його клубом, «Аталантою» (гра завершилася з рахунком 1:1), а останню в своїй кар'єрі гру він провів 7 днів по тому, 22 березня проти «Венеції», в якій «Юве» програв 0:2.

У збірній Італії Черезолі виступав з 1934 по 1938 рік, він дебютував 25 березня 1934 з Грецією. Перед чемпіонатом світу 1934 року Черезолі впевнено вважався «голкіпером номер один» в країні, проте напередодні турніру Черезолі отримав травму і на турнір узятий не був. 14 листопада 1934 Черезолі у складі збірної Італії грав на Хайбері в матчі з непереможними тоді англійцями, в перші 12 хвилин зустрічі він пропустив три м'ячі, але потім зібрався і вже голів не пропускав, а італійці зусиллями Джузеппе Меацца відіграли 2 м'ячі, англійці були здивовані грою італійців, але найбільше їх вразив Черезолі, який відбивав атаки британців в глибокому тумані, який опустився на поле, за цю гру англійці прозвали Черезолі «Львом Хайбері». Перед чемпіонатом світу 1938 Черезолі знову вважався основинм воротарем збірної, але, як і 4 роки потому, отримав травму, але все ж поїхав на турнір, хоча і не провів на ньому жодної хвилини. Усього за збірну Італії Черезолі провів 8 матчів.