Ведран Чорлука: біографія

Ведран Чорлука біографія, фото, розповіді - хорватський футболіст, захисник англійського клубу
-

хорватський футболіст, захисник англійського клубу "Тоттенхем" і збірної Хорватії

Ведран Чорлука, одне з обдарувань балканського півострова, викуваний школою знаменитого загребського Динамо. Ведран у восьмирічному віці вступив до лав школи Динамо, де в 2003 році він отримує статус професійного футболіста і вливається в основну команду. У 2004 році Динамо віддає Чорлуку на підвищення досвіду в оренду скромному Інтеру з Запрешіча, там же був і нинішній одноклубник і партнер по збірній Хорватії Лука Модрич. За Інтер він провів 27 матчів і навіть забив 4 м'ячі, хочу додати що в тому сезоні Інтер несподівано для всіх завоював срібло в чемпіонаті Хорватії. Після такого феєричного початку кар'єри, він без особливих зусиль закріпився у складі Динамо, і в першому ж сезоні взяв перше місце в чемпіонаті, відігравши 31 матч і забивши три мяча.Не забарився себе чекати і виклик в основну збірну країни, де він дебютував влітку 2006 року, але про неї пізніше. У наступному сезоні 21-річний Ведран викладає з клубом золотий хет-трик, тобто став чемпіоном Хорватії, володарем кубка і суперкубка країни, відігравши 30 матчів і забивши 4 м'ячі. Було зрозуміло, що народжується чергова зірка. Після таких успішних подій, до Чорлука почали придивлятися зарубіжні клуби. Так, в 2007 році, за 11,5 мільйонів фунтів він підписує п'ятирічний контракт з клубом Манчестер Сіті. У Сіті він завоював враз ж місце в основі, в сезоні 2007-08 він з'являвся в 38 матчах. На початку наступного 2008-09 сезону, Ведран відігравши за городян 6 матчів, був куплений Тоттенхемом за 12,5 мільйонів фунтів, де знову возз'єднався з Модріча. У першому сезоні за шпори він відіграв 36 матчів, і став фіналістом Кубка Футбольної ліги, так само в міжсезоння став володарем Barclays Asia Trophy.

Про Чорлука можна сказати, що він високий, фізично міцний і добре координований. Вибір позиції - також сильна сторона Ведрана. Але основна риса хорвата - універсальність, він може зіграти в центрі оборони або на правому фланзі, а при необхідності - закрити всю праву бровку. На місці опорного півзахисника Чорлука теж відчуває себе комфортно.

Як вже говорилося вище, Ведран Чорлука дебютував в основній збірної Хорватії, 16 серпня 2006 року, в товариському матчі проти збірної Італії в італійському місті Ліворно, в перерві змінив Анте Серіча, хорвати перемогли 2-0. Після цього матчу він прописався в основному складі збірної, грає під номером 5. На ЄВРО-2008 дійшов зі своєю командою до чвертьфіналу, він відіграв усі 4 матчі проти збірних Австрії, Німеччини, Польщі і Туреччини, і провів 363 хвилини на полі, 3 повних матчу і в одному вийшов на заміну замість Даріо Кнежевич. Всього ж за збірну провів поки 38 матчів.