Ігор Іванович Бєланов: біографія

Ігор Іванович Бєланов біографія, фото, розповіді - відомий радянський і український форвард, був визнаний кращим футболістом року Європи у 1986 році

відомий радянський і український форвард, був визнаний кращим футболістом року Європи у 1986 році

Виступав за одеський «Чорноморець», потім перейшов до київського «Динамо», де його талант розкрився в повній мірі; успішно грав за збірну СРСР. На чемпіонаті світу в Мексиці в 1986 році забив 3 м'ячі збірної Бельгії в 1 / 8 фіналу і став єдиним радянським футболістом, який забив три голи в одному матчі фінальної стадії чемпіонату світу (3-й м'яч був забитий з пенальті).

Вдала і яскрава гра на чемпіонаті світу в Мексиці, а також блискучі виступи у складі киян, які виграли Кубок володарів кубків-86, стала основою визнання Бєланова у футбольній Європі: за підсумками 1986 року нападаючий киян переміг в опитуванні журналу «Франс Футбол» як кращий футболіст Європи.

«Золотий м'яч» був вручений Бєланову 18 березня 1987 в Києві перед початком чвертьфінального матчу на Кубок європейських чемпіонів з «Бешикташем». Як пізніше зізнався Бєланов, зайве хвилювання від радісної події завадило відзначитися йому в цьому матчі. Так, пробиваючи пенальті на 86-й хвилині, він потрапив у поперечину. Це був 1-й випадок, коли Бєланов не забив пенальті.

У фіналі Чемпіонату Європи 1988 не забив пенальті на 60-й хвилині за рахунку 2:0 на користь голландців - м'яч потрапив у бутсу воротаря Ханса ван Брекелен . Це був 2-й і останній раз в кар'єрі Бєланова, коли він не забив пенальті.

У 1989 році виїхав грати за контрактом у Боруссію (Менхенгладбах). Однак кар'єра в Німеччині не вдалася з багатьох причин. Одна з них - історія (перебільшена окремими ЗМІ) з крадіжкою речей приятелями дружини з магазину в Німеччині. Інша - конфлікт з тренером, з-за якого перестав проходити в основу. Зрештою, Бєланов у 1991 проданий "Боруссією" в Айнтрахт (Брауншвейг).

У 1995 році повернувся догравати на Україні.

Начальник команди Металург (Маріуполь) (1996-1997) . Власник і президент швейцарського клубу «Віль» (2003-2004).

В даний час - власник футбольної школи свого імені в Одесі.