Касим Бізімана: біографія

Касим Бізімана біографія, фото, розповіді - Бурундійський футболіст, нападник нідерландського аматорського клубу «Снек» і національної збірної Бурунді

Касим Бізімана народився 29 грудня 1985 року в місті Бужумбура, Бурунді. У віці 16 років Касим переїхав до Нідерландів у якості біженця з-за війни між тутсі і хуту.

Переїхавши до Нідерландів, Бізімана став займатися футболом у молодіжному клубі «Ахіллес 1894 ». У 2001 році Касим перейшов до молодіжного складу клубу «Херенвен»; через два роки перейшов до клубу «Гронінген», з яким у 2004 році підписав річний професійний контракт.

Дебютував Касим у Вищому дивізіоні Нідерландів 22 жовтня 2004 в гостьовому матчі проти «Віллема II», Бізімана відіграв 70 хвилин, після яких його замінили на Яка Тейп, в результаті матч завершився поразкою «Гронінгена» з рахунком 4:2. Всього в чемпіонаті сезону 2004/2005 Касим провів 4 матчі. В одному з матчі, який відбувся 14 листопада 2004 року, Бізімана заробив червону картку, через кілька хвилин після виходу на поле. В основному в сезоні 2004/2005 Касим виступав за молодіжний склад «Гронінгена».

У липні 2005 року Касим в якості вільного гравця перейшов до клубу «Венді», який виступав у Першому дивізіоні Нідерландів. У дебютному сезоні за «Венді» Бізімана в чемпіонаті провів 15 матчів, а його команда за підсумками сезону посіла 14 місце. 25 серпня 2006 Касим відзначився дублем у ворота клубу «ВВВ-Венло», два голи забиті Бізіманой в кінці матчу стали для нього дебютними в клубі, а його команда завдяки йому отримала домашню перемогу з рахунком 2:1. У сезоні 2006/2007 Касим досить часто став відрізнятися забитими голами, в 30 матчах Бізімана забив 12 м'ячів і на рівні з Марніксом Колдер був кращим у своїй команді, яка за підсумками сезону посіла восьме місце в турнірній таблиці.

У квітні 2007 року Касим отримав важку травму меніска, після якої йому потрібна була операція, яка була йому проведена в місті Альмело. До травми Бізімана встиг провести вісім матчів у чемпіонаті, виходячи у всіх на заміну у другому таймі. Відновлення після травми у Кассіма зайняло вісім місяців і тому він не зміг допомогти своїй команді в сезоні 2007/2008, за підсумками якого «Венді» зайняв 15 місце. У сезоні 2008/2009 Касим забив лише один гол у 19 матчах. 1 липня 2009 діючий контракт Бізімани з «Вендамом» закінчився і він як вільного гравця перейшов у любительський клуб «Снек», який виступає в одному з нижчому за класом дивізіоні Нідерландів, де в основному грають тільки аматорські команди.

У складі національної збірної Бурунді Бізімана дебютував 1 червня 2007 року в матчі проти збірної Сейшельських островів, Касим провів на полі 34 хвилини, після яких його замінили на іншого нападаючого Клода Нахімана.