Велібор Васовіч біографія, фото, розповіді - югославський футболіст, чорногорець за національністю

югославський футболіст, чорногорець за національністю

Від «Партизана» до «Аякса»

Велібор Васовіч почав свою кар'єру в юнацькій команді «Партизан», там же грав його брат. Пройшовши всі етапи юнацької команди, Велібор в шістнадцять років дебютував за основну команду. Після закінчення трьох сезонів Велібор став одним з лідерів команди.

Васовіч один з кращих футболістів Європи 60-х років. Грав на позиції центрального захисника або опорного півзахисника, нерідко грав на лівому фланзі оборони. У складі «Партизана» і «Црвени Зірки» Велібор став п'ятикратним чемпіоном Югославії, три рази у складі «Партизана», і двічі на «Црвені Зірці». Велібор став одним з чотирьох футболістів, які грали за два ці непримиренних клубу в чемпіонаті. Після програшу у фіналі Кубка європейських чемпіонів «Реалу», в якому Велібор забив м'яч за «Партизан», на нього звернули увагу селекціонери амстердамського «Аякса». Підписавши контракт з "Аяксом", Велібор став першим іноземним футболістом в історії «Аякса». У складі «Аякса» Васовіч став триразовим чемпіоном Нідерландів, дворазовим володарем кубка Нідерландів, і в 1971 капітан «Аякса» у віці 36 років, Велібор Васовіч нарешті підняв над своєю головою свій перший Кубок чемпіонів, який він не зміг виграти у двох попередніх фіналах.