Стефані Дюбуа: біографія

Стефані Дюбуа біографія, фото, розповіді - канадська професійна тенісистка, член збірної Канади в Кубку Федерації

канадська професійна тенісистка, член збірної Канади в Кубку Федерації

Спортивна кар'єра

Стефані Дюбуа почала грати в теніс в п'ятирічному віці. У 2001 році провела свій перший матч у турнірі ITF в передмісті Монреаля Лашин. У 2004 році виграла свої перші турніри ITF в одиночному і парному розрядах (відповідно в Гамільтоні, Канада і Джексона, США), а також вперше брала участь в основній сітці розіграшу турніру WTA у Квебеку. З цього ж року грає у збірній Канади на Кубку Федерації, де здобула 21 перемогу в одиночному і парному розрядах при восьми поразках.

У 2006 році в другому колі турніру в Монреалі Дюбуа зустрічалася із другою ракеткою світу Кім Клійстерс. Клейстерс, легко виграла перший сет, в середині другого була змушена перервати гру через травми, забезпечивши Дюбуа першу в кар'єрі перемогу над тенісисткою з еліти світового тенісу. Ще одним її досягненням став вихід зі збірною Канади в II Світової групи Кубка Федерації після перемоги над збірною Аргентини.

У 2007 році Дюбуа виграла два турніри ITF в одиночному розряді і чотири в парах (два з них з Алісою Клейбановою з Росії). У цьому ж році вона добилася свого вищого поки успіху в турнірах WTA, коли вийшла у парі з Ренатою Ворачовой з Чехії у фінал турніру «Bell Challenge» у Квебеці. У травні 2008 року вперше увійшла до сотні найсильніших тенісисток згідно з рейтингом WTA. Незабаром після цього в першому колі Вімблдону поступилася Ганні Чакветадзе в трьох сетах (рахунок у третьому сеті 8-6), упустивши шанс здобути другу перемогу над тенісисткою з першої десятки рейтингу. У 2009 році вперше пробилася далі першого кола в турнірі Великого шолома, на Відкритому чемпіонаті США.

Крім перемоги над Клейстерс, в активі Дюбуа також три перемоги над тенісистками з третьої десятки рейтингу WTA: Марією Кириленко (20-я ракетка світу на момент гри), Квета Пешке (26-я) і Ай Сугіямою (27-я).