Тереза ??Альсхаммар: біографія

Тереза ??Альсхаммар біографія, фото, розповіді - шведська плавчиня, трекратная медалістка Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка світу

шведська плавчиня, трекратная медалістка Олімпійських ігор, багаторазова чемпіонка світу

Спортивна біографія

Першої спеціалізацією юної Альсхаммар стало плавання на спині. І вже в 14 років виграла перше звання чемпіонки Швеції з плавання в дисципліні 50 метрів на спині. На чемпіонатах світу ж вона поки залишалася поза п'єдесталом. На перших своїх Олімпійських іграх в Атланті виступила в одній особистої дистанції (100 м на спині) і в естафеті 4х100 метрів комплексним плаванням, але в обох випадках не змогла потрапити у фінал.

У 1997 році Тереза ??переїжджає до США до університету Небраски в Лінкольні. Там під керівництвом нового тренера Кала Бентца Альсхаммар змінює спеціалізацію, перейшовши з плавання на спині в вільний стиль і батерфляй. Результати відразу пішли вгору. На Олімпійських іграх у Сіднеї шведська плавчиха стала триразовою медалісткою ігор, завоювавши дві особисті медалі нв 50 і 100 метрів вільним стилем та в естафеті 4х100 метрів вільним стилем. У всіх трьох випадках попереду Альсхаммар виявлялася голландка Інге Де Брюін.

У ці ж роки Альсхаммар стала героїнею двох чемпіонатів світу на короткій воді в Афінах (2000) і Москві (2002). На цих чемпіонатах Тереза ??завоювала по 4 золоті медалі на кожному. Всього в кар'єрі Альсхаммар 1 золото, 4 срібла та 1 бронза світових першостей на довгій воді та 10 золотих, 3 срібних, 4 бронзових на короткій воді. До того ж у Афнінах Альсхаммар побила свій же світовий рекорд у коротких басейнах на дистанції 50 метрів вільним стилем, який протримався після цього більше 7 років.

В Афінах на Олімпійських іграх 2004 Альсхаммар вирішила виступати лише на одній індивідуальній дистанції 50 метрів вільним стилем. На три призових місця з однаковою ймовірністю претендувало 5 спортсменок. У результаті долю призових місць вирішило фінішне дотик. Альсхаммар залишилася четвертою, поступившись другому місцю 4 сотих секунди, а третьому всього лише 2 сотих.

Пекінські ігри не принесли Альсхаммар успіху. На коронній дистанції 50 м шведка залишилася за бортом фіналу, ставши лише 14, а в кролевой естафеті на 100 метрів Шведська збірна на чолі з Альсхаммар отановілась на 11 місці.

У 2010 році Альсхаммар в черговий раз стала володаркою Кубка Світу і чемпіонкою світу в Дубаї з плавання в короткому басейні.

У даний момент Альсхаммар явлется володаркою світового рекорду на дистанції 50 метрів батерфляєм у 50-метровому басейні (25,07) і в 25-метровому (24,38 с.)

Приватне життя

Мати Терези - шведська плавчиня, учасниця Олімпійських ігор 1972 Брітт-Марі Смед

Цікаві факти

Під час виступу на турнірі в Австралії в 2009 році Альсхаммар встановила світовий рекорд на дистанції 50 метрів батерфляєм (25,44). Але пізніше рекорд був анульований, оскільки шведська спортсменка порушила правила ФІНА виступаючи у двох плавальних костюмах одночасно.