Симона Аманар: біографія

Симона Аманар біографія, фото, розповіді - рід

рід

Симона народилася в Констанці, з 6 років займалася спортивною гімнастикою. У 1994 році увійшла до складу національної команди і в тому ж році завоювала перше золото - у командних змаганнях на чемпіонаті світу в Дортмунді. Роком пізніше румунська збірна з Аманар у складі повторила успіх на першості в японському Саба. У 1996 році до неї прийшли успіхи і в індивідуальних стартах - вона стала другою в опорному стрибку на чемпіонаті світу в Сан-Хуані і виграла три золота на європейській першості в Бірмінгемі - в опорному стрибку, на брусах і у командній першості.

На Олімпійських іграх 1996 року в Атланті Аманар вважалася одним з головних фаворитів і одним з лідерів румунської команди. Змагання, проте, почалися для неї невдало - в кваліфікації вона впала з колоди і стала лише четвертою в румунської збірної, що позбавляло її путівки на абсолютну першість. Тим не менш, тренерським рішенням вона отримала право стартувати в абсолютній першості замість Олександри Марінеску, у результаті Симона розділила третє місце з подругою по команді Лавіній Мілошовічі. Ще одну бронзу Аманар отримала в командних змаганнях. На окремих снарядах Симона не вийшла у фінал лише на колоді, у вправах на брусах вона поділила 5 місце, у вільних завоювала срібло, поступившись Лілії Подкопаєвої, а у своєму коронному опорному стрибку стала олімпійською чемпіонкою, впевнено випередивши суперниць.

чотириріччя між Іграми в Атланті та Сіднеї принесло Сімоне статус твердого лідера румунської команди. Проте їй так і не вдалося виграти абсолютну першість на жодному великому старті в цей період, всі золоті медалі, які вона завоювала на чемпіонатах світу та Європи були або медалями командних першостей, або медалями за перемогу в опорному стрибку.

Аманар дуже вдало виступила на Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї, хоча лідером румунської команди на той момент вже вважалася більш молода Андреа Редукан. Румунки у впертій боротьбі виграли золото командних стартів, випередивши сильну команду Росії, очолювану Світланою Хоркіна та Оленою Замолодчіковой і добилися чудового успіху в абсолютній першості, показавши три кращі результати - першою стала Радучан, другий Аманар і третьої Маріа Олару. Однак через кілька днів допінг-проба Редукан показала наявність забороненої речовини. Дискваліфікація подруги по команді принесла Сімоне Аманар довгоочікуване золото абсолютної першості. Історія, втім, отримала продовження, коли через деякий час речовина, з-за якого була дискваліфікована Редукан, було виключено зі списку заборонених. Незважаючи на це, дискваліфікація не була знята, і Симона Аманар продовжує вважатися олімпійською чемпіонкою в цьому виді. На окремих снарядах на цих Іграх Аманар виступила тільки в опорному стрибку (6 місце) і вільних вправах (бронзова медаль).

Після Ігор у Сіднеї Симона Аманар пішла зі спорту. За кар'єру вона виграла 7 олімпійських медалей (3 з них золоті), 6 разів вигравала золото на світових першостях і 5 на європейських.