Кріштіану Роналду душ Сантуш Авейру: биография

«Реал Мадрид»

Влітку 2009 року Роналду перейшов в «Реал Мадрид». У ході переговорів Флорентіно Перес і Девід Гілл зійшлися на сумі 93,4 мільйона євро (~ 80 млн фунтів стерлінгів). Португальський півзахисник став найдорожчим гравцем в історії світового футболу, побивши рекорд Зідана, який перейшов з туринського «Ювентуса» в мадридський «Реал» в 2001 році (~ 76 млн євро).

Перший гол за "Реал" Роналду забив у матчі з еквадорським ЛДУ, відзначившись з пенальті. Перший гол в офіційному матчі за «Реал Мадрид» Роналду забив 29 серпня 2009 в зустрічі з «Депортіво» (3:2), відзначившись на 35 хвилині з пенальті. Другий гол він забив 12 вересня в матчі з «Еспаньолом» (3:0) в доданий арбітром час.

9 січня 2011 Роналду забив три голи в матчі з «Вільярреалом».

Кар'єра в збірній

Кріштіану Роналду вперше на міжнародній арені заявив про себе на домашньому для португальців Євро -2004. У першому матчі групового етапу господарі грали з греками, яких всі фахівці відразу ж записали в аутсайдери, але греки несподівано відкрили рахунок на самому начолі гри дальнім ударом, на початку другого тайму греки організували контратаку і Роналду звалив в своїй штрафній Сейтарідіса. Головний арбітр матчу Колліна призначив пенальті, який був чітко реалізований. Гол головою після подачі з кутового у виконанні Фігу в доданий час відродив надію, але португальці так і не змогли уникнути поразки - 1:2. Потім португальці здобули перемогу над збірною Росії 2:0. У останньому турі португальцям необхідно було перемагати іспанців, поразка чи нічия залишали за бортом господарів турніру. У тому матчі Роналду був одним з кращих, він буквально замучив оборону іспанців, переміщаючись з одного флангу на інший і обігруючи одного суперника за іншим, португальці здобули перемогу 1:0 і вийшли з групи з першого місця. У драматичному чвертьфіналі португальці здолали в серії пенальті англійців, а в півфіналі здолали голландців 2:1. У півфіналі рахунок ударом головою після подачі кутового знову забив Кріштіану. У фіналі португальцям, як і в матчі відкриття, протистояла збірна Греції. Греки повели 1:0 в середині другого тайму, Кріштіану Роналду міг зрівняти рахунок, але він не зміг вразити з гострого кута порожні ворота. У підсумку греки стали чемпіонами Європи, а Кріштіану не міг стримати сліз після фінального свистка.

У відбірковому циклі до чемпіонату світу-2006 найбільш яскраво Кріштіану зіграв у матчі зі збірною Росії, забивши 2 голи. У тому циклі Кріштіану забив 7 м'ячів.

На чемпіонаті світу-2006 Португалія у своїй групі виграла всі матчі, Кріштіану забив гол з пенальті у ворота збірної Ірану. У 1 / 8 фіналу португальці виграли у голландців. У 1 / 4 фіналу в матчі з Англією Роналду спровокував на видалення Уейна Руні, а в післяматчевій серії пенальті забив вирішальний удар. У півфіналі португальці поступилися французам 0:1, найнебезпечніший момент біля воріт збірної Франції виник після удару зі штрафного Кріштіану, коли Бартез не зміг утримати м'яч. У матчі за бронзові медалі португальці програли німцям 1:3 і посіли підсумкове 4-е місце.

На Євро-2008 на португальців покладали великі надії, тому що Кріштіану провів фантастичний сезон за "Манчестер Юнайтед». При цьому він забив 8 голів у відбірковому турнірі. Він провів відмінний матч проти команди Чехії, забивши гол і віддавши чудовий гольовий пас Рікарду Куарежма. У чвертьфіналі, незважаючи на всі старання Роналду, португальці поступилися німцям з рахунком 2:3.