Девід Маршалл Култхард: биография

У 2000 році після невдалого початку сезону в Макларені відмовилися від командної тактики і стали планувати гонки так, щоб кожен з пілотів міг показати все, на що він здатний. У цих умовах Култхард показував приблизно такі ж результати, як і Хаккінен. Він виграв три гонки, включаючи Гран-прі Монако, і ще вісім разів піднімався на подіум. Проте Міхаель Шумахер випередив їх обох і став чемпіоном, Хаккінен зайняв друге місце, а Култхард - третє, з невеликим відставанням від Хаккінена.

У сезоні 2001 року результати Хаккінена несподівано знизилися. Деякі списували це на низку невдалих випадковостей, інші говорили, що Хаккінен втратив мотивацію. Култхард розпочав сезон добре - в перших 6 гонках він здобув дві перемоги і ще тричі був на подіумі - і став фактичним лідером команди. Але надалі боротися з домінували в ході всього сезону Міхаелем Шумахером Култхард не зміг. Він посів друге місце за підсумками чемпіонату, але набрав майже вдвічі менше очок, ніж Шумахер. Хаккінена ж продовжували переслідувати невдачі, і хоча часом ще можна було спостерігати колишнього Хаккінена - наприклад, в Гран-прі Великобританії він переміг з великою перевагою, - чемпіонат він закінчив лише п'ятим, відставши від Култхарда, в свою чергу, майже в два рази. Після цього сезону Хаккінен оголосив про відхід з Формули-1, і напарником Култхарда став молодий Кімі Райкконен.

Спад в результатах

У сезоні 2002 року Култхард пішов невдалому Наприклад Хаккінена - його результати знизилися , що також було досить несподіваним. Пілоти команди Феррарі домінували і в цьому сезоні - так само, як і в попередньому, проте цього разу Култхард поступився у чемпіонаті не тільки їм, але також і обом пілотам Вільямса - Монтойя і Ральфу Шумахеру. Він здобув красиву перемогу в Монако після того, як на старті захопив лідерство і протягом всієї гонки вів щільну боротьбу з Міхаелем Шумахером, фінішувавши в підсумку з перевагою всього в секунду; але ця перемога стала єдиною в сезоні, а результати інших перегонів були не дуже високими - Култхард часто фінішував в окулярах, але в основному ближче до кінця очкової зони. За підсумками чемпіонату він був п'ятим з 41 очком.

2003 Култхард розпочав з перемоги у Гран-прі Австралії, давши своїм шанувальникам надію на те, що його результати вирівняються. Але надалі сезон 2003 року виявився для Култхарда ще гірше попереднього, причому він став регулярно програвати своєму набагато менш досвідченому напарникові Кімі Райкконену. Більше шотландець не здобув жодної перемоги і лише двічі був на подіумі. У чемпіонаті Култхард відкотився на сьоме місце (притому, що Райкконен став віце-чемпіоном), і ходили чутки, що вже з наступного року команда Макларен не стане продовжувати з ним контракт. Але тоді цього не сталося, і Култхард залишився в Макларені ще на один сезон.

Проте в 2004 році Култхард навіть жодного разу не зміг піднятися на подіум. На початку сезону, коли машини Макларена страждали від механічних проблем, Култхард намагався їздити обережно, і його досвід допомагав йому завершувати гонки тоді, коли Райкконен сходив, а проте якщо йому і вдавалося фінішувати в очковій зоні, то це приносило лише одне або два очки. У другій половині сезону, коли з'явився новий, більш швидкісний та надійний болід, Култхард не зміг покращити свої результати і продовжував їздити так само, як і раніше. До кінця чемпіонату він майже в два рази відстав від Райкконена і виявився тільки десятим. Після цього сезону команда Макларен більше не стала продовжувати контракт Култхарда, і йому довелося шукати собі місце в іншій команді.