Анрі Леконт біографія, фото, розповіді - колишній французький тенісист

колишній французький тенісист

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Вищим досягненням юніорської кар'єри Анрі Леконта став виграш Відкритого чемпіонату Франції серед юнаків у 1980 році. З 1981 року він виступає в ранзі професіонала. У тому ж році він виграв свій перший професійний турнір, перемігши в листопаді в Болоньї в парі з американцем Семмі Джаммалвой.

У 1982 році Леконт виграв усі п'ять турнірів класу «Сателіт», що розігрувалися у Франції на різних покриттях. У липні він провів свій перший матч за збірну Франції в Кубку Девіса, перемігши в парі з Янником Ноа суперників з ЧССР, а в листопаді в Стокгольмі виграв свій перший турнір АТР в одиночному розряді, взявши гору в фіналі над господарем турніру Матсом Віландером. За рік він також виграв три турніри в парному розряді, два з них з Ноа. Зі збірною він дійшов до фіналу Кубка Девіса, але у фінальній зустрічі нічого не зміг протиставити суперникам з США і поступився в усіх трьох іграх. У 1983 році він двічі поступався у фіналах турнірів АТР знаменитим суперникам (Гільєрмо Віласом і Джон Макінрой), виграв один турнір у парах і дійшов разом з Ноа до фіналу престижного турніру в Монте-Карло, а зі збірною дійшов до півфіналу Кубка Девіса. Він закінчив рік в числі 30 найсильніших тенісистів світу в одиночному розряді.

1984-1988

Головні успіхи Леконта в 1984 році пов'язані з виступами в парному розряді. За рік він знову виграв три турніри, у тому числі разом з Ноа - Відкритий чемпіонат Франції. На його рахунку також одна перемога в одиночному розряді. На початку 1985 року він досяг шостого місця в рейтингу тенісистів в парному розряді, вищого в своїй парної кар'єрі. Наприкінці того ж року він вдруге вийшов у фінал турніру Великого шолома в парному розряді, цього разу на Відкритому чемпіонаті США, де вони з Ноа поступилися в чотирьох сетах, три з яких закінчилися тай-брейком, однією з кращих пар світу, Роберту Сегусо і Кену Флек. Леконт також продовжував просуватися вгору в табелі про ранги в одиночному розряді, вигравши два турніри, ще раз дійшовши до фіналу і двічі пробившись до чвертьфіналу турнірів Великого шолома. Йому вдалося кілька разів перемогти суперників з першої десятки світового тенісу: на командному чемпіонаті світу він узяв верх над Віландером і Іван Лендл, якого переміг також на Уїмблдоні, а крім того, двічі за сезон здолав Андреса Гомеса. У результаті він сам увійшов до числа десяти найсильніших тенісистів світу і завоював право на участь у підсумковому турнірі Мастерс, що проходив на початку січня 1986 року; там, однак, у першому ж колі його зупинив взяв реванш Гомес. У той же час у виступах за збірну Леконт здобув тільки дві перемоги при чотирьох поразках, і в підсумку його команда вибула з Світової групи Кубка Девіса.

Леконт реабілітувався як командний гравець на наступний рік, коли на командному чемпіонаті світу здобув сім перемог у восьми матчах і привів збірну Франції до перемоги в цьому турнірі. Зі збірною він також виграв, перемігши у всіх шести своїх матчах, Європейську групу Кубка Девіса, повернувши команду в Світову групу. У цьому сезоні він відносно мало виступав в парах, але зумів дійти з американцем Шервудом Стюартом до півфіналу Відкритого чемпіонату Франції. В одиночному розряді він дійшов до півфіналу не тільки у Франції, але і на Вімблдоні, де поступився Борису Беккеру. На Відкритому чемпіонаті США він пробився до чвертьфіналу, а потім, після двох перемог поспіль у турнірах АТР у вересні, піднявся на п'яте місце в рейтингу серед тенісистів-одиночників, найвище за кар'єру. Це дозволило йому другий рік поспіль взяти участь у турнірі Мастерс, але там він програв всі три зустрічі на груповому етапі і не вийшов з групи. У наступному році, однак, низка його успіхів підійшла до кінця. Його найвищими досягненнями у цьому році стали виходи у чвертьфінал Вімблдонського турніру і півфінал престижного турніру в Парижі, і в підсумку він вибув з числа 20 найсильніших тенісистів світу, а в парах, де грав багато, але малоуспішно, навіть за межі першої сотні.