Вітаутас Лукша: біографія

Вітаутас Лукша біографія, фото, розповіді - литовський футболіст, півзахисник збірної Литви

литовський футболіст, півзахисник збірної Литви

Почав професійну кар'єру в клубі «Дайнава» з міста Алітус. У команді в чемпіонаті Литви в 2001 році зіграв 4 матчі. Пізніше Лукша грав за клуб «Свіеса» з міста Вільнюс. З 2005 року по 2007 рік Лукша захищав кольори клубу «Вільнюс». У команді в чемпіонаті провів 91 матч і забив 14 голів.

У 2008 році виступав за «Каунас» з однойменного міста. Влітку 2008 року «Каунас» брав участь у кваліфікації Ліги чемпіонів. Спочатку «Каунас» обіграв андоррських команду «Санта-Колома», а після вибив з турніру чинного фіналіста Кубка УЄФА - шотландський «Рейнджерс». У 3-му кваліфікаційному раунді «Каунас» поступився датському «Ольборг» і вилетів з турніру і продовжив виступи у кваліфікації Кубка УЄФА. Тоді «Каунас» поступився італійській «Сампдорії». Лукша провів всі шість ігор у кваліфікації Ліги Чемпіоном і зіграв в одному матчі проти «Сампдорії». Всього чемпіонаті Литви Вітаутас провів 21 матч і забив 2 м'ячі.

У квітні 2009 року перейшов у білоруський МТЗ-РІПО. Влітку 2009 року побував на перегляді в шотландському «Харт оф Мідлотіан», але гравцем клубу не став. Всього за МТЗ-РІПО провів 23 матчі і забив 3 голи в чемпіонаті Білорусії.

У березні 2010 року підписав контракт з маріупольському «Іллічівцем», Лукша взяв собі 84 номер. У Прем'єр-лізі України дебютував 3 квітня 2010 у виїзному матчі проти полтавської «Ворскли» (3:0), Лукша вийшов на початку другого тайму замість Вадима Мельника.

4 червня 2010 на офіційному сайті ФК « Іллічівець »з'явилася інформація про те що в новому сезоні виступатиме за клуб не буде, і гравець вже залишив розташування маріупольського клубу.

Виступав за молодіжну збірну Литви до 21 року. У національній збірній Литви дебютував 19 листопада 2008 в товариському матчі проти Молдови (1:1), Лукша вийшов на 70 хвилині замість Дейвідаса Сернаса. У 2007 році викликався в збірну не граючи в будь-якому клубі.