Пім ван де Мент: біографія

Пім ван де Мент біографія, фото, розповіді - нідерландський футбольний тренер, очолював такі команди як ПЕК, «Де Графсхап», НЕК і «Ден Хааг»

Під час перебування гравця виступав на позиції захисника, професійну кар'єру починав у клубі СХС з Гааги. У Вищому дивізіоні Нідерландів дебютував 5 квітня 1959 року в матчі проти ПСВ, що завершився перемогою клубу з Ейндховена з рахунком 2:3. У сезоні 1958/1959 відіграв за команду сім матчів, але за підсумками чемпіонату його клуб зайняв останнє місце і вибув в Перший дивізіон. З 1961 по 1962 рік виступав у складі клубу ДУС з Утрехта, який на той момент виступав у Першому дивізіоні. Потім відіграв два сезони в клубі НЕК з Неймегена, але в команді провів всього 15 матчів.

Тренерську кар'єру почав досить рано, вже у 32 роки став головним тренером клубу ПЕК з Другого дивізіону. Пізніше, з 1978 по 1980 рік, очолював клуб «Де Графсхап», але за два сезони так і не зміг вивести команду до найвищого дивізіону.

У 1981 році Ван де Мент став тренером свого колишнього клубу НЕК, і в перший же рік команда посіла 13-е місце в чемпіонаті. Однак наступний сезон став для Піма провальним, хоча його команда і дійшла до фіналу Кубка Нідерландів і навіть завоювала право виступати на наступний сезон у Кубку володарів кубків УЄФА, але в чемпіонаті НЕК посів останнє місце і вибув в Перший дивізіон. Через майже чотири роки НЕК знову повернувся до ігор в європейських кубках, в першому раунді команда Ван де Мента належало зіграти з норвезьким «Бранн». У першому матчі була зафіксована нічия 1:1, але в гостьовому матчі НЕК зміг здобути перемогу з рахунком 0:1 і вийти в 1 / 8 фіналу. Але попереду команді Піма належало зіткнутися з дев'ятиразовим чемпіоном Іспанії «Барселоною». Перший матч проти «барси» відбувся 10 жовтня 1983 року, в домашній грі НЕК досить швидко відкрив рахунок, вже на 5-ій хвилині голом відзначився Антон Янсен, а наприкінці першого тайму перевага була подвоєна, відзначився Майкл Моммертз. Але у другому таймі голи залітали лише ворота голкіпера Нека Віма ван Кейко, в результаті, «Барселона» здобула в гостях перемогу з рахунком 2:3. У матчі-відповіді НЕК поступився «Барсі» з рахунком 2:0 і вибув з подальшої участі в кубку. У Першому дивізіоні сезону 1983/1984 НЕК зайняв дев'яте місце і вийшов плей-офф чемпіонату за путівку у Вищий дивізіон, але з чотирьох команд НЕК зайняв у плей-офф останнє місце. Сезон 1984/1985 став для Ван де Мента посліду в команді. У 1986 році Пім замінив Роба Бана але посаді головного тренера клубу «Ден Хааг», але вже через три рік Ван де Мента змінив Ко Адріансе, який керував до цього клубом «Зволле». Потім Пім тренував любительський клуб АФК з Амстердама, в якому Ван де Мент пропрацював вже більше десяти років. В даний час Пім тренує одну з молодіжних команда АФК.