Приватне життя

Саня Мірза народилася в сім'ї індійців-мусульман. Батько, Імран, був її головним тренером.

У січні 2010 року Саня познайомилася з Шоаібом Маліком, капітаном збірної Пакистану з крикету. Розірвавши заручини з індійцем Сохрабом Мірзою, 15 квітня того ж року вона вийшла заміж за Маліка.

Спортивна кар'єра

Саня Мірза грає в теніс з шести років. Свій перший турнір Міжнародної федерації тенісу (ITF) зіграла в 2001 році, а вже на наступний рік виграла три турніри ITF в одиночному і один в парному розряді. Цей результат вона повторила і в 2003 році; в цьому ж році вона виграла Вімблдонський турнір у парному розряді серед дівчат (з Алісою Клейбановою). Цей рік став для неї першим в ранзі професіонала: вона вперше зіграла в основній сітці турніру WTA в Хайдерабаді. У 2004 році цей же турнір став першим виграним в її кар'єрі в парному розряді (з Лізель Хубер). Крім того, вона перемогла в шести турнірах ITF в одиночному розряді і в двох у парному, і в результаті була удостоєна індійської спортивної премії «Арджуна» за досягнення в тенісі в розмірі 500 тисяч рупій, ставши другою тенісисткою в Індії, яка отримала цю премію (у основному лауреатами ставали тенісисти-чоловіки), і єдиною, хто отримав її після 2000 року.

У наступному році, також в Хайдерабаді, вона завоювала свій перший титул WTA в одиночному розряді. Після перемоги в Хайдерабаді Мірза вперше увійшла до першої сотні світового рейтингу, а в серпні того ж року, після перемог над двома тенісистками з першої десятки (над Світланою Кузнецовою у лютому та Надією Петровою у серпні), і в топ-50. В кінці року вона показала свій кращий результат по сей день в турнірах Великого шолома в одиночному розряді, вийшовши в 1 / 8 фіналу на Відкритому чемпіонаті США. Мірза таким чином за один рік стала першою індійкою, що перемогла на турнірі WTA, першою індійкою в топ-50 і першої індійкою, що дійшла до четвертого кола турніру Великого шолома. За підсумками сезону 2005 року вона була удостоєна нагороди WTA «Кращому новачкові».

У 2006 році на Азіатських іграх в Досі Мірза завоювала «срібло» в одиночному розряді (програла у фіналі Чжен Цзе) та «золото» у змішаному парному розряді разом з Махеш Бхупаті. У цьому році вона була першою на двох турнірах WTA в парному розряді і здобула свою третю перемогу над тенісисткою з першої десятки, цього разу над Мартіною Хінгіс на Відкритому чемпіонаті Ташкента.

Частина сезону 2007 року Мірза пропустила через травми коліна і наступної операції. Її повернення було переконливим: з травня вона виграла чотири турніри в парах, дійшла до фіналу турніру другої категорії в Стенфорді, де поступилася Ганні Чакветадзе і піднялася з 70-го місця в рейтингу до рекордного для себе 31-го (і до 18-го в рейтингу парних гравців). Проте кінець сезону знову пройшов для нього під знаком травм, що не дозволило їй розвинути успіх.

На початку 2008 року вона вперше виходить у фінал турніру Великого шолома: у парі з Бхупаті вони поступаються у фіналі Відкритого чемпіонату Австралії інтернаціональної парі Сунь-Зімоньіч. Однак і в цьому сезоні її переслідують травми: з квітня по серпень вона проводить трохи більше десятка матчів в одиночному розряді і стільки ж в парах, а залишок сезону не виступає зовсім. Її останнім турніром в сезоні стає Олімпіада в Пекіні, де вона в одиночному розряді в першому ж колі поступилася чешці Івета Бенешова, а індійська пара Мірза-Рао програла посіяним першими Кузнєцової та Сафіною.

Початок 2009 року ознаменувався черговим поверненням Мірзи в центр уваги. З Бхупаті вони перемагають у міксті на Відкритому чемпіонаті Австралії (тим самим вона стає першою індійкою, яка виграла турнір Великого шолома), потім вона доходить до фіналу турніру в Паттайя і виграє турнір у Понте-Ведра-Біч у парах. У липні вона виграє черговий турнір ITF. З початку сезону їй вдалося піднятися з 126-й позиції в рейтингу до 74-ї. Після виходу в півфінал турніру WTA в Осаці вона закінчила сезон на 54-му місці в рейтингу серед гравців в одиночному розряді, а в парах закріпилася в числі п'ятдесяти найсильніших.

У березні 2010 року Мірза знялася з прем'єр-турнірів в Індіан-Уеллз і Майамі через травму правої кисті. Вона пропустила весь квітень і травень, включаючи Відкритий чемпіонат Франції, і повернулася тільки в червні, до Вімблдонському турнірі, де дійшла до другого кола в парі з Каролін Возняцкі. Травма разом з весіллям і невдалими виступами на початку року вивела її зі списку найсильніших як в одиночному, так і в парному розряді.

Виступи в Кубку Федерації

За час виступів за збірну Індії в Кубку Федерації Саня Мірза провела 17 матчів (7 перемог і 4 поразки в одиночному розряді, 4 перемоги і дві поразки в парах).