Ай Сугіяма: биография

Ще одним вдалим роком в кар'єрі Сугіями стає 2003 рік. Зі своєю новою партнеркою Кім Клійстерс вона виграє вісім турнірів у парному розряді, в тому числі два турніри Великого шолома: Відкритий чемпіонат Франції та Вімблдон. В обох турнірах Великого шолома вони обіграють в фіналі іспано-аргентинську пару Руано Паскуаль-Суарес. Вона також виграє два турніри в одиночному розряді і доходить до 1 / 8 фіналу в трьох з чотирьох турнірів Великого шолома. У підсумку вона потрапляє в підсумковий турнір WTA-туру і в одиночному, і в парному розрядах. В одиночному розряді вона виграє один матч із трьох на груповому етапі (у другої ракетки світу Жюстін Енен) і не виходить в плей-офф. У парах вони з Клейстерс доходять до фіналу, де поступаються Руано Паскуаль і Суарес.

Завдяки своїм успіхам у 2003 році Сугіяма входить в десятку кращих тенісисток-одиночок і в лютому 2004 року, після чергового виграного турніру, займає вищу у своїй кар'єрі восьму позицію в рейтингу в одиночному розряді. У цьому році вона ще раз виходить у чвертьфінал турніру Великого шолома в одиночному розряді (на Уїмблдоні), а у Відкритому чемпіонаті США знову виходить у четверте коло. У парах, розлучившись з Клейстерс, вона проводить досить невиразний за своїми мірками сезон, але все ж виграє два турніри і виходить у фінал Вімблдонського турніру з південноафриканка Лізель Хубер. На Олімпіаді в Афінах у парі з Сінобу Асагое вони, будучи посіяні п'ятими, доходять до півфіналу, де поступаються іспанської парі Мартінес-Руано Паскуаль. У матчі за бронзові медалі вони програють аргентинками Суарес і Тарабіні. В одиночному розряді Сугіяма, посіяна під восьмим номером, знову програє у першому колі.

Останні успіхи Сугіями в турнірах були досягнуті в парі з Даніелою Гантуховой і Катаріною Среботнік. З Гантуховой вона виграла три турніри і ще сім раз грала у фіналі, в тому числі двічі на турнірах Великого шолома. Зі Среботнік вони виграли чотири турніри і ще чотири рази виходили у фінал, включаючи два турніри Великого шолома і підсумковий турнір WTA-туру 2007 року. Останній раз Сугіяма потрапила у фінал турніру Великого шолома в 2009 році в Австралії з Гантуховой. На Олімпіаді в Пекіні вона в парі з Аюмі Моріта програла у другому колі майбутнім чемпіонкам Вінус і Серені Вільямс 5-7, 2-6.

У 2009 році Сугіяма заявила про намір завершити участь у тенісних змаганнях після турніру Toray Pan Pacific Open у вересні в Токіо, де вона програла в першому ж колі в одиночному розряді, але в парах дійшла до фіналу (з Даніелою Гантуховой). До цього моменту вони з Гантуховой входили до числа восьми найсильніших пар світу, а сама Сугіяма займала шосту строчку в рейтингу найсильніших тенісисток в парному розряді.

Виступи за збірну Японії

У рамках Кубка Федерації Ай Сугіяма провела за збірну Японії 47 ігор. Її вищим досягненням був вихід у півфінал Світової групи, де японки програли американкам 5-0. У парному розряді вона здобула 12 перемог при п'яти поразках, в одиночному на її рахунку 13 перемог і 17 поразок. Серед суперниць, яких їй вдалося обіграти в одиночних зустрічах, - Марі Пірс (у 1997 році) і Урсула Радванська (у 2009 році).

Участь у фіналах турнірів Великого шолома

Жіночий парний розряд (10)

Змішаний парний розряд (1)

Участь у фіналах підсумкових турнірів WTA в парному розряді (2)

Поразки (2)

Титули WTA (44)

Одиночний розряд (6)

Парний розряд (38)

Історія виступів на турнірах

Станом на 1 грудня 2009 року

Для того, щоб запобігти плутанину і подвоєння рахунку, інформація в цій таблиці коригується тільки після закінчення турніру або після закінчення участі там даного гравця.