Ай Сугіяма біографія, фото, розповіді - японська професійна тенісистка, колишня перша ракетка світу в жіночому парному розряді
-

Спортивна кар'єра

1990-1999

Ай Сугіяма провела перший матч у професійному турнірі в 15 років у Токіо (турнір Nichirei International) в парному розряді. У 1992 році вперше вийшла в основну сітку турніру WTA в одиночному розряді і виграла по одному турніру ITF в одиночному і парному розрядах. На турнірі в Осаці, перебуваючи на 554 місці в рейтингу WTA, перемогла послідовно трьох суперниць, що мали більш високий рейтинг, перш ніж поступитися 25-й ракетці світу Кіміко Дате.

У 1994 році Сугіяма виграла свій перший турнір у парному розряді (Відкритий чемпіонат Японії, з Мамі Доносіро). У жовтні того ж року вона вперше увійшла до першої сотні тенісисток світу за рейтингом, а через місяць дійшла до фіналу турніру в Сурабаю в одиночному розряді. У 1995 році вона вийшла в 1 / 8 фіналу на Відкритому чемпіонаті Франції; дійшовши до фіналу турніру в Окленді в листопаді вона вперше увійшла до числа 50 найсильніших тенісисток в одиночному розряді. У 1996 році вона здобула перші в кар'єрі перемоги над тенісистками з першої десятки рейтингу: Яною Новотний (десята ракетка світу на момент зустрічі) і Анке Хубер (п'ята, у третьому колі Вімблдону). На Олімпіаді в Атланті в одиночному розряді вона доходить до третього кола, де поступається Новотний. У парі з Кеко Нагацукой вони вибувають з боротьби вже в першому колі. У цьому ж році зі збірною Японії вона домагається найвищого для себе успіху, дійшовши до півфіналу Кубка Федерації, де її команда програла 5-0 збірної США.

У 1997 році Сугіяма виграє перший турнір в одиночному розряді, у себе на батьківщині в Токіо. Ще двічі вона грала у фіналі, в тому числі в турнірі I категорії у Москві, де перемогла у півфіналі дев'ятий ракетку світу Аранча Санчес-Вікаріо. У результаті в листопаді вона увійшла до двадцятки найсильніших тенісисток світу.

У 1998 році Сугіяма виграє чотири турніри в парах, все з Оленою Ліховцеву (Росія), і два в одиночному розряді. За результатами сезону вона вперше потрапляє у фінальний турнір WTA-туру в парному розряді. На наступний рік вони з Ліховцеву виграють два турніри WTA, грають у чвертьфіналі Відкритого чемпіонату Франції і знову потрапляють у фінальний турнір року; Сугіяма також вперше виходить у фінал турніру Великого шолома: у змішаному парному розряді вони з індійцем Бхупаті перемагають у Відкритому чемпіонаті США.

2000-2009

За 2000 рік Сугіяма виграє сім турнірів у парному розряді, шість з них з Жюлі Алар-Декюжі, в тому числі і свій перший титул у турнірах Великого шолома, завойований на Відкритому чемпіонаті США, а також два турніри I категорії. Вони також виходять у фінал Вімблдонського турніру і півфінал Відкритого чемпіонату Франції. В одиночному розряді Сугіяма проходить до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, обігравши в четвертому колі четверту ракетку світу Марі П'єрс; у чвертьфіналі її зупиняє Дженніфер Капріаті. На Олімпіаді в Сіднеї вона вибуває з боротьби в одиночному розряді вже в першому колі, програвши Олені Докич, а в парах вони з Наною Міяги перемагають у першому колі пару з Індонезії, а в другому програють таїландка. У жовтні Сугіяма піднімається на перший рядок у рейтингу тенісисток, які виступають у парах, ставши першою японкою, яка домоглася цього успіху.