Уле Гуннар Сульшер: біографія

Уле Гуннар Сульшер біографія, фото, розповіді - відомий у минулому норвезький футболіст, нападник
-

відомий у минулому норвезький футболіст, нападник

Алекс Фергюсон зазвичай випускав Сульшера на поле не в стартовому складі, а на заміну у другому таймі, після чого Сульшер вдало включався в гру і нерідко забивав важливі голи. Цим легендарний норвежець заробив собі прізвисько«Суперзапасной», а за простакувате вираз обличчя його прозвали«Вбивця з обличчям немовляти».

Початок

Уле Гуннар Сульшер народився в Крістіансунді, Норвегія, 26 лютого 1973 року. У дитинстві Сульшер займався боротьбою. Його батько Ойвінд Сульшер - чемпіон Норвегії з класичної боротьби 1966-71 рр.. Після гри на перших порах в третьому футбольному дивізіоні за клуб «Klausenengen FK», в 1995-му він перейшов до клубу «Молде», який виступає у вищому дивізіоні норвезького чемпіонату. Оле забив 31 гол у 42 матчах за «Молде». Своєю грою він заробив собі місце в збірній, це було незадовго до того як він почав привертати до себе інтерес найбільших клубів зі всієї Європи. Його називали норвезьким Алан Ширер.

Манчестер Юнайтед

Влітку 1996-го тренер «Манчестер Юнайтед» Фергюсон заплатив 1.5 мільйона фунтів за контракт з Сульшер. Оле практично відразу знайшов себе в новій команді, відзначившись вже у своєму дебютному матчі за «Юнайтед». Свій перший гол за «Юнайтед» Сульшер забив 25 серпня 1996 року в ворота «Блекберна» через шість хвилин, після того, як вийшов на заміну. Цікаво, що свій останній гол у кар'єрі норвежець забив також у ворота «Блекберна» 31 березня 2007 року і теж через шість хвилин після виходу на заміну. Надалі Оле майже постійно грав за основний склад, ставши в результаті в своєму дебютному сезоні з 19 голами кращим бомбардиром команди, 18 з яких він забив у чемпіонаті.

У свій перший сезон у «Юнайтед» він виграв медаль чемпіона Прем'єр-Ліги і допоміг команді в півфіналі Ліги Чемпіонів, коли забив у другій грі з дортмундської «Боруссією», але його гол був не зарахований, оскільки суддя угледів порушення. На додаток до цього він був визнаний професіоналами і внесений до списку номінантів на приз PFA як кращий молодий гравець 1997 року.

Початок сезону 1998/99 року було наповнене чутками, що Сульшер покине «Олд Траффорд» після того, як 12-мільйонний контракт з «МЮ» підписав Дуайт Йорк. Але завдяки довірі до нього з боку сера Алекса Фергюсона і підтримки вболівальників, Сульшер вирішив залишитися в «Юнайтед» і боротися за своє місце в складі. І хоча його можливості грати були обмежені, і він в основному виходив на заміну, це не вберегло його від появи в газетних заголовках. Автор переможного гола у драматичному матчі 4-го раунду кубка Англії з «Ліверпулем», Сульшер цілком заслужено удостоївся слави й уваги англійських фахівців, які називали його «Суперзаменой Юнайтед»! Через два тижні Сульшер переписав книги рекордів, знову вийшовши на заміну в матчі проти «Ноттінгем Форест» на «Сіті Граунд», забивши чотири голи і прийнявши тим самим участь у вражаючою перемозі «МЮ» з рахунком 8-1, що стало новим рекордом чемпіонату по розгрому в гостьових матчах.

У фіналі мюнхенська «Баварія» вела з рахунком 1-0 на «Ноу Камп» у Барселоні практично весь матч, але коли залишалися три хвилини до кінця, Тедді Шерінгем і Уле Гуннар Сульшер , що вийшли на заміни, забили по м'ячу в доданий час і зробили команду Фергюсона чемпіонами Європи серед клубів, здобувши вольову перемогу з рахунком 2:1. Після цієї перемоги Сер Алекс Фергюсон назвав Сульшера - "Король замін".