Хіросі Ямамото: біографія

Хіросі Ямамото біографія, фото, розповіді - японський стрілок з лука, дворазовий призер Олімпійських ігор в особистій першості
-

японський стрілок з лука, дворазовий призер Олімпійських ігор в особистій першості

Окрім двох нагород Ямамото японці у стрільбі з лука виграли на Олімпійських іграх лише одну медаль - Хіросі Мітінага завоював срібло в особистому чоловічій першості в 1976 році в Монреалі.

Ямамото дебютував на Олімпійських іграх в 1984 році в Лос-Анджелесі у віці 21 року і відразу виграв бронзу в особистому заліку, лише 1 очко поступившись американцеві Ріку Маккинні в боротьбі за срібло (2563 очка проти 2564).

Через 4 роки на Іграх у Сеулі зайняв 8 - е місце в особистій першості і 6-е в командному. У 1992 році в Барселоні був 17-м в особистій першості і 15-м в командному. У 1996 році в Атланті зайняв 19-е місце в особистій першості.

Олімпійські ігри 2000 року в Сіднеї Хіросі пропустив, а до початку наступних Ігор в Афінах йому був вже 41 рік, що не завадило японцю тріумфально повернутися на Олімпіаду. У кваліфікації на знаменитому афінському стадіоні «Панатінаіко» Ямамото показав 9-й результат. У перших трьох раундах «плей-офф» Хіросі виграв по 8 очок послідовно у француза Франка Фісс, італійця Мікеле Франджіллі та українця Олександра Сердюка. У чвертьфіналі японцеві довелося зустрітися з 18-річним корейцем Їм Дон Хеном, чемпіоном світу 2003 року в команді та віце-чемпіоном в особистій першості, який виграв кваліфікацію з величезною перевагою. У впертій боротьбі японець зумів виграти у свого суперника, який був на 23 роки молодший - 111-110. У півфіналі Ямамото зустрівся з 17-річним австралійцем Тімом Каддіхі (наймолодшим учасником олімпійського турніру зі стрільби з лука), який до цього послідовно вибив з боротьби 2 корейських лучників. В основній серії пострілів обидва спортсмени набрали по 115 очок, повторивши олімпійський рекорд. Додатковим пострілом Ямамото вибив 10-ку, тоді як юний австралієць потрапив в 9-ку і поступився японцеві. У фіналі Ямамото зустрівся з ще одним дебютантом Олімпійських ігор - 21-річним італійцем Марко Галіаццо. На цей раз Хіросі не зміг здолати більш молодого суперника поступившись з рахунком 109-111, хоча після початкових пострілів і лідирував. Галіаццо приніс Італії перше золото у стрільбі з лука на Олімпійських іграх. Проте Ямамото домігся рідкісного успіху - через 20 років після бронзи на своїй дебютній Олімпіаді він зумів виграти срібло.