Ніколь Вайдішова біографія, фото, розповіді - колишня професійна чеська тенісистка

Ніколь розмовляє чеською, французькою, німецькою.

17 липня 2010 вийшла заміж за чеського тенісиста Радека Штепанека.

Спортивна кар'єра

Початок

Вайдішова дебютувала в 2003 році, досягнувши трьох фіналів поспіль, з яких вона виграла один - на 10-тисячнику в Пльзені, не програвши ні сету. У тому ж році вона виграла один з найбільш престижних юніорських турнірів, Orange Bowl у Флориді.

2004

У 2004 Ніколь закінчила рік у першій сотні рейтингу. На турнірі у Ванкувері Вайдішова пройшла в основну сітку через кваліфікацію (лише втретє за кар'єру WTA) і виграла турнір, ставши шостою в списку найбільш молодих переможців турнірів. Тоді їй було 15 років, 3 місяці і 24 дні. Другий титул в році Вайдішова виграла в Ташкенті, обігравши Віржіні Раззано у фіналі. Пізніше в цьому ж сезоні на турнірі в Токіо Ніколь дійшла до чвертьфіналу, обігравши 29-й номер рейтингу Тетяну Головін. Також Ніколь Вайішова була у фіналі юніорського Відкритого чемпіонату Австралії - там вона програла Шахар Пеєр.

2005

На початку січня Ніколь досягла першого в сезоні чвертьфіналу на турнірі в Хобарті. Трохи пізніше вона дебютувала на турнірі Великого шолома - Відкритому чемпіонаті Австралії, де дійшла до третього кола.

У квітні Вайдішова вперше увійшла до топ-50 рейтингу, діставшись до першого чвертьфіналу турніру I категорії в Чарлстоні.

У травні Ніколь вперше дійшла до фіналу турніру другої категорії, де поступилася Вінус Вільямс. Також вона дебютувала на Ролан Гаррос, дійшовши до другого кола.

У червні вона зіграла свій перший матч на траві, в Бірмінгемі. Дебютувала у топ-30 рейтингу. Вперше виступила на Уїмблдоні, де програть в третьому колі.

У серпні Ніколь вперше дісталася до четвертого кола Відкритого чемпіонату США.

У жовтні вона виграла турнір у Токіо.

17 жовтня Ніколь стала 17-ою ракеткою світу.

2006

На турнірі у Страсбурзі Ніколь виграла свій шостий титул у кар'єрі. Досягла півфіналу на відкритому чемпіонаті Франції, по ходу обігравши першу ракетку світу Амелі Моресмо, що до цього дня є її кращим результатом на турнірах Великого Шолома.

У липні вона брала участь у Кубку Федерації, де виграла дві свої зустрічі , однак збірна поступилася з рахунком 2-3. Досягла півфіналу на турнірі в Стенфорді, програвши Кім Клійстерс, і першого півфіналу турніру першої категорії в Сан-Дієго, знову програвши Кім. Після цього успіху Ніколь вперше увійшла до десятки кращих тенісисток планети, зайнявши дев'ятий рядок.

На Кубку Кремля в Москві вона знову обіграла першу ракетку світу Амелі Моресмо, утримавши три матч-бола в другому сеті. У півфіналі вона програла Надії Петрової. Через кілька тижнів вони знову зустрілися, тепер на турнірі в Лінці, і Ніколь знову програла.

2007

Почала рік з турніру в Сіднеї, де дійшла до півфіналу, програвши сербці Олені Янкович. На першому в році турнірі Великого шолома, Відкритому чемпіонаті Австралії, програла у півфіналі майбутньому чемпіонові, Серені Вільямс. Перед Відкритим чемпіонатом Франції досягла вищої в кар'єрі сьомій позиції в рейтингу. Через травми кисті пропустила ряд грунтових турнірів, але на Відкритому Чемпіонаті Франції знову програла Олені Янкович, на цей раз у чвертьфіналі. На Вімблдоні взяла гору над четвертою ракеткою світу Амелі Моресмо й у чвертьфіналі поступилася іншій сербці, Ані Іванович. За станом здоров'я пропустила ряд турнірів US Open Series, що передують Відкритому чемпіонату США, а на самому турнірі Великого шолома програла Шахар Пеєр в третьому колі.

2008-2010

Найбільш значний успіх Вайдішової в сезоні 2008 року - вихід у чвертьфінал Вімблдонського турніру. Здобула три перемоги над тенісистками з першої десятки рейтингу, у тому числі над третьою ракеткою світу Янкович і на Уїмблдоні над восьмою ракеткою світу Ганною Чакветадзе. У Кубку Федерації здобула три перемоги в матчі збірної Чехії проти Словаччини. Незважаючи на це, через нестабільність у виступах Вайдішова закінчила сезон на 41 місці в рейтингу. На Олімпійських іграх у Пекіні поступилася в першому колі посіяної під п'ятнадцятим номером Алізе Корне.

2009 рік був для неї вкрай невдалим, після Вімблдонського турніру вона покинула першу сотню рейтингу і завершила рік у самому кінці другої сотні. За весь сезон їй тільки три рази вдалося дійти до третього кола, а в десяти турнірах вона програла в першому колі або на кваліфікаційному етапі.

На початку 2010 року невдала серія продовжилася і чешка вирішила перервати кар'єру.