Звонімір Вукіч біографія, фото, розповіді - сербський футболіст, півзахисник

сербський футболіст, півзахисник

Клубна кар'єра

Початок кар'єри

Першим професійним клубом став «Бегеж» з міста Жітіште, команда виступала у четвертій ліги Сербії. Вукіч зіграв у команді 28 матчів і забив 6 м'ячів. У 1996 році перейшов до «Пролетер» з рідного міста Зренянін. У команді провів два сезони і зіграв 35 матчів в яких забив 3 м'ячі. Незабаром на нього звернули увагу деякі європейські команди: сербські «Партизан» і «Црвена Звезда» і німецька «Армінія» з Білефельд. Разом з «Армінією» він навіть проводив тренування і готовий був підписати контракт.

Угода все-таки підписав з «Атлетіко Мадрид». Вукіч думав, що буде грати за основний склад, але виступав за молодіжну команду. Справа з цього приводу розглядалося у ФІФА і УЄФА і арбітражна комісія підтвердила правоту клубу.

До сезону 1999/2000 Вукіч готувався разом з основою «Атлетіко», в одному з товариських матчів він отримав травму, після якої не грав кілька місяців. Всього «Атлетіко B» Вукич зіграв 40 матчів і забив 4 голи.

«Партизан»

У січні 2000 року перейшов в бєлградський «Партизан», хоча міг перейти в стан одвічного суперника « Партизана »-« Црвену Звезду ».

« Шахтар »(Донецьк)

У червні 2003 року перейшов в донецький« Шахтар », підписавши п'ятирічний контракт. Клуб за нього заплатив 4,27 мільйона євро. У чемпіонаті України дебютував у 1-му турі 12 липня 2003 року в виїзному матчі проти запорізького «Металурга» (0:3), Вукич почав матч в основі, на 24 хвилині він забив гол у ворота Глущенка, на 70 хвилині він залишив поле замість Адріана Пуканича.

За підсумками газети «Український футбол» на звання кращого легіонера в чемпіонаті України у 2003 році Вукіч зайняв 3-е місце, а за підсумками газети «Команда» Вукич зайняв 5-е місце в списку кращого футболіста першості.

У липні 2005 року Вукіч був виставлений на трансфер, проте Віктор Прокопенко заявив що він необов'язково покине склад клубу. Пізніше з'явилася інформація про те, що Вукіч може перейти в іспанський «Кадіс», на правах оренди з правом викупу. Незабаром «Шахтар» відмовив «Кадіс» в покупці, очікуючи більш прийнятної пропозиції, «Кадіс» запропонував півмільйона фунтів. 25 серпня 2005 після кваліфікаційного матчу Ліги чемпіонів з «Інтернаціонале», в якому Вукіч не взяв участь Мірча Луческу заявив що Звонімір покине команду.

У наприкінці серпня 2005 року Звонімір був відданий в річну оренду в англійський «Портсмут». Ось що з приводу оренди сказав спортивний директор «Шахтаря» Віктор Прокопенко - Вукіч гравець збірної Сербії та Чорногорії, ця збірна може брати участь на чемпіонаті світу 2006. Так як він рідко потрапляє в основний склад «Шахтар» було вирішено віддати його в оренду, для отримання ігрової практики.

В англійській Прем'єр-лізі дебютував 10 вересня 2005 року в виїзному матчі проти «Евертона» (0: 1), Вукич вийшов на 72 хвилині замість Лорана Робера, за решту час матчі на ньому один раз порушили правила, а на 85 хвилині він добре виконав штрафний, але не зміг забити Найджелу Мартіну.

«Москва»

Збірна

Вукіч увійшов в 10-ку кращих футболістів Сербії і Чорногорії в 2004 році, за підсумками опитування газети «Спортски журнал».

У серпні 2005 року разом зі збірною він взяв участь у турнірі пам'яті Валерія Лобановського. У півфіналі Сербія і Чорногорія програла Польщі (3:2), а в матчі за 3-е місце поступилася України (2:1).