Вікторія Федорівна Азаренко: биография

2008

Вікторія почала рік в ГолдкКосте (Австралія). Будучи несіяною, вона дійшла до фіналу, попутно вибивши № 4 посіву Шахар Пеєр з Ізраїлю. У своєму третьому фіналі одиночного турніру WTA вона знову поступилася - на цей раз її кривдницею виступила китайська тенісистка Лі На, проте навіть не вигравши турнір вона вперше в кар'єрі піднялася на 25-й рядок рейтингу. Однак зберегти позиції не вдалося - в Хобарті довелося знятися вже після чотирьох геймів першого ж матчу через невеликий травми лівої ноги ..

На Australian Open Вікторія була посіяна вперше посіяна - 26-й. Відносно легко пройшовши перші 2 раунди, в третьому їй довелося завершити боротьбу - чинна чемпіонка турніру Серена Вільямс була сильнішою - 3-6 4-6. У парі Вікторія, разом зі своєю партнеркою отримали 12-й номер посіву. Пройшовши одних за іншими 5 пар (з яких три були сіяними - шосте сіяних Саню Мірзу / Алісію Молік, 13х сіяних Жанетт Гусарову / Флавію Пеннетту і сьомих сіяних Чжен Цзе / Янь Цзи (чемпіонок турніру-2006), вони вийшли у фінал, де поступилися несіяною українській парі Катерина / Олена Бондаренко, хоча і виграли в них перший сет.

Наступний турнір перед великою перервою був зіграний у Парижі, де вона вже на старті поступилася гречанці Елені Даніліду. Після трохи менше, ніж двомісячної перерви , вона Сига турнір в Майамі. В одиночному турнірі вона поступилася в третьому раунді Світлані Кузнєцовій, хоча і вела 6-1, 5-2. У парі (знову з Шахар Пеєр) дійшла до півфіналу.

швидкоплинний сезон турнірів на зеленому грунті не приніс особливих успіхів в одиночці, зате в парі (тепер з Оленою Весніна) їй вдалося домогтися фіналу в Амелія-Айленді і півфіналу у Чарлстоні.

Повернення в Європу ознаменувалося четвертим фіналом на турнірі WTA - в Празі, де не поступившись до фіналу ні сету, вона все-таки не змогла завоювати перший великий титул - росіянка Віра Звонарьова виграла 6-7 (2) 2-6. Потім, в Берліні Вікторія оформила 2 півфінали (в одиночці була вибита з турніру сьома ракетка світу Анна Чакветадзе, перш ніж її зупинила набирала в той момент хід Дінара Сафіна, а в парі їхній дует з Шахар Пеєр взявши в чвертьфіналі реванш у сестер Бондаренко за Australian Open знявся після трьох геймів матчу з першою парою турніру Кара Блек / Лізель Хубер. послідував за цим римський Мастерс був завершений достроково у третьому раунді проти Цвєтан Піронкову. коли після дев'яти геймів вона була змушена знятися через травму лівого коліна.

На наступному календарному турнірі сезону - Roland Garros її посіяли 16-й. Відносно легко пройшовши 3 матчі (жодного програного сету), в четвертому їй знову (як і в Майамі) перегородила шлях Світлана Кузнєцова. У парному турнірі разом з Пеєр дійшли до 1 / 4 фіналу, а ось у міксті вдалося виграти турнір - їхній дует з Бобом Брайаном став не просто найсильнішим, але і зробив це обигрив в півфіналі і фіналі 2 перші пари турніру (у півфіналі другого сіяних - Пешке / Візнер і у фіналі - перше сіяних Среботнік / Зімонжіч).

Римська травма не була до кінця вилікувана і трохи змастила сезон турнірів на траві - так турнір у Істборн (Великобританія) був завершений вже після восьмого гейму першу ж матчу. На Вімблдоні Вікторія була посіяна 16-й в одиночному турнірі і 6-й (разом з Пеєр) - в парному. У одиночці турнір закінчився в третьому колі, коли білоруська тенісистка не змогла двічі виграти тай-брейк у Надії Петрової - 6-7 (9-11), 6-7 (4-7). У парі Вікторія і Шахар дійшли до 1 / 4 фіналу, де їх обіграла перший сіяна пара турніру Кара Блек / Лізель Хубер 7-5, 7-6 (7-4).