Саліф Алассан Дьяо: біографія

Саліф Алассан Дьяо біографія, фото, розповіді - сенегальський футболіст, опорний півзахисник і збірної Сенегалу

сенегальський футболіст, опорний півзахисник і збірної Сенегалу

Початок кар'єри

Діао розпочав свою кар'єру в Сенегалі, де він проходив навчання в Академії «Монако», а у віці сімнадцяти років перебрався до Франції, де став грати за «монегасків». У 2000 році з цією командою він став переможцем Чемпіонату Франції. Ще два роки він провів у «Седані», у складі якого він регулярно виходив на поле. На цей же час припадає його дебют у збірній Сенегалу і участь у чемпіонаті світу в Японії та Кореї, відразу після якого він перейшов до «Ліверпуля».

Ліверпуль

Виступи Діао за збірну країни на чемпіонаті світу привернули до нього увагу скаутів багатьох топ-клубів Європи, але спритнішим за усіх виявився «Ліверпуль», який запропонував «Седану» 5 мільйонів фунтів за футболіста. Можливо, що визначальну роль у переїзді гравця саме в цей клуб зіграло те, що команду тренував француз Жерар Ульє, в питаннях селекції приділяв особливу увагу франкомовних футболістам. Разом з Діао «Ліверпуль» придбав і зірку збірної Сенегалу Ель-Хаджі Діуфа, який став найдорожчою покупкою мерсисайдського клубу на той момент.

Купівля обох футболістів виявилася трансферної помилкою «Ліверпуля», так як ні один, ні інший не змогли проявити себе в команді і виправдати покладених на них надій. Діао виявився слабкішим більшості футболістів «Ліверпуля», з якими він мав конкурувати за місце в складі. У результаті, Ульє став використовувати його частіше на позиціях центрального захисника і фуллбека, хоча здобувався Саліф в якості опорника. У першому своєму сезоні у складі «червоних» Діао забив два голи, причому 2 жовтні 2002 року він відзначився в добре відомому російським уболівальникам матчі проти московського «Спартака» в Лізі чемпіонів на Енфілді, який закінчився перемогою господарів з розгромним рахунком 5:0.

Після того, як Рафаель Бенітес змінив Ульє на посаді тренера «Ліверпуля», Діао отримав шанс проявити себе на «своїй» позиції, але зробити цього не зміг. Показовим у цьому плані став матч проти «Фулхема» на «Крейвен Коттедж» 16 жовтня 2004 року. Діао почав цей матч у стартовому складі, і вже до перерви рахунок був 0:2 на користь господарів, причому Саліф взяв безпосередню участь в одному з пропущених голів, віддавши м'яч назад і тим самим віддавши подарувавши «Фулхему» шанс відзначитися. У перерві Бенітес замінив Діао на Шабі Алонсо, і в другому таймі «Ліверпуль» забив чотири голи, вигравши цей матч з рахунком 4:2, а третій м'яч на 79-й хвилині забив якраз баскський півзахисник, який вийшов на заміну сенегальця.

У тому ж сезоні провів свій останній матч за «Ліверпуль» (3 січня 2005 року проти «Норвіч Сіті») і забив останній гол (26 жовтня 2004 в ворота «Міллуола» в Кубку Ліги).

Бірмінгем Сіті

У січні 2005 «Бірмінгем Сіті» взяв Діао, втратив місце в основному складі «Ліверпуля», в оренду до кінця сезону, однак через отриману незабаром травми Саліф довелося повернутися назад. Його довга відсутність у матчах першого складу «Ліверпуля», невідповідність рівня футболіста вимогам, які висуваються до гравців у цій команді, а також те, що після повернення в з оренди Саліф взагалі не зіграв жодного матчу за «червоних» роблять досить дивним той факт, що Діао з'явився на знаменитому фінальному матчі Ліги чемпіонів у Стамбулі 25 травня 2005, а потім і взяв участь у святкуванні перемоги в турнірі. Багатьох уболівальників «Ліверпуля» неприємно вразило те, що на більшості фотографій, зроблених після завершення матчу і вручення команді на вічне зберігання Кубка чемпіонів, на передньому плані краще за всіх видно саме Діао, який зробив значно менше багатьох гравців «червоних» для досягнення цього результату.