Юрій Валентинович Жирков: биография

У сезоні 2006 Юрій провів за збірну три гри. Першим був товариський матч проти збірної Бразилії, гра завершилася з рахунком 0:1 на користь латиноамериканців. Жирков провів на полі всі 90 хвилин. У матчі проти збірної Ізраїлю Жирков був замінений на 77-й хвилині, зустріч закінчилася з нічийним результатом - 1:1. В останньому матчі збірної в сезоні 2006, який пройшов 15 листопада в Македонії, Юрій брав участь у декількох небезпечних атаках, а в одному з епізодів, ударом зі штрафного, трохи не забив гол.

Сезон 2007

3 березня в Москві на стадіоні «Лужники» відбувся п'ятий розіграш Суперкубка Росії. Як і в попередні роки, армійцям протистояли їхні головні принципові суперники - футболісти московського «Спартака». Вже на першій хвилині гри Юрій увірвався в штрафну спартаківських і зробив пас на Вагнера Лава, який використовував гольовий момент і відкрив рахунок у матчі. На перерву футболісти йшли за рахунку 1:0.

На початку другого тайму Жирков небезпечно вдарив по воротах, але забити йому не вдалося. На 47-й хвилині гри Баженов зрівняв рахунок. На 51-й хвилині Ігнашевич ударом зі штрафного вивів свою команду вперед. На 61-й хвилині Торбінський реалізував вихід один на один. Через три хвилини Жо забив третій гол армійців, а за десять хвилин до кінця матчу він же встановив остаточний рахунок гри - 4:2. ЦСКА став володарем Суперкубка втретє.

У сезоні-2007 Юрій Жирков провів 29 матчів з 30, гру першого кола з «Зенітом» він пропустив через перебір жовтих карток. Перший гол забив 29 квітня, у ворота підмосковного клубу «Сатурн», після розіграшу кутового. Матч завершився з рахунком 3:1 на користь москвичів. Другий м'яч було забито в матчі проти самарського клубу «Крила Рад», на 57-й хвилині гри Жирков, отримавши м'яч після подачі кутового, невідпорно пробив по воротах, армійці до того часу вже вели з рахунком 3:1, а остаточний рахунок матчу встановив Самарець Кшиштоф Лонгевка - 4:2 на користь червоно-синіх. Чемпіонат «армійці» закінчили на третьому місці. За підсумками сезону Жирков третій рік поспіль був включений в число «33 кращих футболіста» під № 1 і вперше у своїй кар'єрі був нагороджений «Золотою підковою».

У Кубку Росії 2006/07 Жирков в 2007 році провів дві гри. У 1 / 8 фіналу кубка ЦСКА зустрічався з самарськими «Крильями Совєтов», перший матч закінчився з рахунком 0:0, а в матчі-самарців виявилися сильнішими - 2:0. В обох матчах Жирков виходив у стартовому складі.

Матчі Кубка Росії 2007/08 для ЦСКА почалися 27 червня з ігри 1 / 16 фіналу проти калінінградської «Балтики». Жирков вийшов на поле з перших хвилин гри. Матч закінчився з рахунком 0:1 на користь москвичів. У 1 / 8 фіналу армійці зустрічалися з підмосковними «Хімками», рахунок у матчі відкрив нападник ЦСКА - Янчик, а за дві хвилини до кінця гри Жирков подвоїв рахунок. У матчі 1 / 4 фіналу проти нальчикського «Спартака» Жирков мав кілька можливостей забити гол, але ними не скористався, тим не менш, гра завершилася з рахунком 2:1 на користь червоно-синіх, і армійці продовжили участь у змаганні.

Після того, як ЦСКА в 2006 зайняв 3-е місце у своїй групі Ліги чемпіонів, команда продовжила виступ в єврокубках з 1 / 16 кубку УЄФА. 22 лютого червоно-сині зустрічалися з ізраїльським клубом «Маккабі» (Хайфа). У першому матчі судді зафіксували нічийний результат. У другому матчі ЦСКА зазнав поразки 0:1 і припинив боротьбу за трофей .. В обох матчах Жирков виходив в основному складі і проводел на полі всі 90 хвилин гри.

Виступи у Лізі чемпіонів 2007/08 ЦСКА почав з групового етапу. У першому матчі з ПСВ, який завершився з рахунком 2:1 на користь голландців, Жирков відзначився гольовою передачею на Вагнера. У матчі проти турецького «Фенербахче» Жирков брав участь в декількох небезпечних атаках, а в одному з епізодів вивів Вагнера один на один з воротарем, проте бразилець не зумів вразити ворота турків. У матчі з «Інтером» Юрій відзначився кількома небезпечними передачами, але одноклубники не змогли перетворити їх в голи. Матч закінчився з рахунком 2:1 на користь міланського клубу. Повторну гру Жирков провів невдало. ЦСКА зазнав поразки з рахунком 2:4. У матчах проти ПСВ і «Фенербахче» Жирков не відзначився ні голами, ні гольовими передачами. За підсумками групового етапу ЦСКА посів останнє, четверте, місце у групі.