Юрій Валентинович Жирков: биография

Всього у 2008 році Юрій Жирков провів за збірну, враховуючи товариські матчі, дванадцять зустрічей. У підготовчому матчі перед чемпіонатом Європи проти збірної Казахстану Жирков відзначився гольовим пасом на Сичова, який забив останній, шостий, гол у грі. На Євро-2008 Жирков виходив на поле формально на позиції лівого захисника, але при цьому «борознив» ліву бровку від краю до краю. У більшості випадків саме він подавав кутові зліва, а також бив штрафні з лівого кута поля. У матчі відбіркового етапу проти збірної Швеції він взяв участь у повторному взятті воріт скандинавів, віддавши гольовий пас на Андрія Аршавіна. У матчі проти збірної Голландії, за рахунку 1:1, Жирков був збитий у штрафній суперника, але головний арбітр зустрічі не призначив пенальті. Незважаючи на це спірне рішення, росіяни в додатковий час одержали перемогу з рахунком 1:3. У півфіналі збірна Росії зазнала поразки від Іспанії, але, тим не менш, вперше у своїй історії стала володарем бронзових медалей чемпіонату. За підсумками турніру Юрій потрапив до символічної збірної чемпіонату Європи 2008 року за версією УЄФА.

Восени 2008 року Жирков взяв участь у трьох відбіркових матчах чемпіонату світу 2010.

Сезон 2009

Сезон 2009 в Росії для Юрія, вже в четвертий раз, почався з Суперкубка Росії , в якому армійцям протистояв чемпіон країни - казанський «Рубін». Матч відкриття відбувся 7 березня, в Москві, на головному стадіоні країни - Великій спортивній арені «Лужники». У дебюті матчу перевагою володіли казанці, а футболісти ЦСКА діяли на швидких контратаках. На 26-й хвилині гри Жирков після пасу Алана Дзагоєва пробив у ближній кут воріт, проте голкіпер «Рубіна» Рижиков зумів перевести м'яч на кутовий. На 43-й хвилині матчу Жирков, обігравши трьох футболістів, увірвався в штрафний майданчик «Рубіна» і віддав пас набіг Дзагоєва, після навісу якого м'яч, що відскочив від захисника «Рубіна», підібрав Шемберас і потужно пробив з-за меж штрафної, відкривши рахунок у матчі. На 66-й хвилині Шаронов після розіграшу штрафного зумів зрівняти рахунок. У другому додатковому таймі Жирков вивів нападника ЦСКА Томаша Нецида один на один з воротарем казанців, однак той не зумів переграти Рижикова, який виніс м'яч з воротарського. Жирков опинився на добиванні першим, проте Квірквелія зумів вибити м'яч з порожніх воріт. На 113-й хвилині Нецід забив гол, встановивши тим самим остаточний рахунок в матчі - 1:2. Жирков став чотириразовим володарем Суперкубка Росії. За підсумками матчу півзахисник отримав 6,5 балів від газети «Спорт-Експрес».

У чемпіонаті Росії 2009 Юрій Жирков провів десять матчів, в яких віддав чотири голеві передачі і забив один гол. Свій єдиний гол у чемпіонаті Юрій забив у ворота московського «Локомотива» після прострілу Євгена Алдоніна. По ходу турніру Юрій Жирков чотири рази входив до символічної збірної туру за версією газети «Спорт-Експрес». Останній матч за ЦСКА Юрій провів 14 червня проти футбольного клубу Москва.

У Кубку Росії 2008/09 Юрій провів три матчі, починаючи з матчу 1 / 4 фіналу проти московського «Локомотива». У матчі проти «залізничників» Жирков кілька разів небезпечно бив по воротах, проте забити йому так і не вдалося, тим не менше, матч завершився перемогою армійців, єдиний гол забив Нецід. У півфіналі ЦСКА зустрічався з московським «Динамо». На 38-й хвилині гри Вагнер Лав з пенальті відкрив рахунок в матчі, а на початку другого тайму Юрій Жирков після навісу Маазу збільшив відрив армійців від суперника. У самій кінцівці гри біло-блакитні спочатку скоротили відрив у рахунку, а потім і зрівняли його. Додатковий час переможця не виявило, а в серії одинадцятиметрових сильнішими виявилися футболісти ЦСКА. Один з пенальті в серії реалізував Жирков. У фінальному матчі ЦСКА не без зусиль обіграв «Рубін» з рахунком 1:0. На 90-й хвилині гри Юрій отримав сильний удар по ногах і був змушений залишити поле.