Юрій Валентинович Жирков: биография

У матчі на Суперкубок УЄФА Жирков був замінений на 66-й хвилині гри через травму. Матч закінчився з рахунком 3:1 на користь «Ліверпуля».

У Кубку УЄФА 2005/2006 Жирков зіграв у всіх чотирьох матчах. ЦСКА посів у своїй групі передостаннє місце і припинив боротьбу за трофей.

Жирков дебютував за збірну 9 лютого в матчі проти збірної Італії, вийшовши на поле в стартовому складі. Гра завершилася з рахунком 2:0 на користь Італії. Всього в тому сезоні Юрій провів чотири матчі за основну збірну. Також Жирков зіграв 2 матчі за молодіжну збірну проти Данії. Перший матч закінчився з рахунком 1:0 на користь данців, а в другому вони перемогли росіян з рахунком 3:1. Рахунок у матчі відкрив Юрій вже на другій хвилині гри, однак датчани незабаром змогли зрівняти рахунок, а на 16 хвилині вийшли вперед, на 62 хвилині Каленберг реалізував пенальті, призначений після фолу Акінфєєва в штрафній. А в кінцівці матчу, Жирков після того, як суддя скасував другий гол росіян, зняв з себе футболку і вручив її судді, за що отримав червону картку. Також були вилучені Бистров, який заступився за Жиркова, Черногаев, Самедов (запасний) і Бухаров. Ця подія була засуджена низкою ЗМІ. Пізніше Юрій приніс вибачення за свою поведінку в матчі.

Сезон 2006

11 березня відбувся матч на Суперкубок Росії, за регламентом повинні були зустрічатися володар Кубка Росії та чемпіон Росії минулого сезону, але в випадках, коли одна команда виграє і чемпіонат і кубок, її противником стає клуб, що зайняв друге місце в чемпіонаті. Тому в сезоні 2006 ЦСКА протистояв московський «Спартак». На 22-й хвилині гри Єгор Титов відкрив рахунок у матчі, на 42-й Жирков, вийшовши один на один з воротарем, забив свій перший гол у суперкубку. На початку другого тайму "Спартак" знову повів у рахунку, армійцям вдалося зрівняти рахунок на 72-й хвилині, відзначився Одіа, крапку в матчі поставив гол новачка червоно-синіх - Жо. Юрій Жирков разом зі своєю командою став володарем суперкубку вдруге.

У чемпіонаті-2006 Жирков з'являвся на полі в 27 матчах. Єдиний гол у сезоні забив 14 жовтня в ворота казанського «Рубіна». 18 листопада ЦСКА достроково, за тур до закінчення сезону, став чемпіоном країни, обігравши в гостьовому матчі «Луч-Енергію» з рахунком 0:4. Юрій став володарем золотих медалей першості вдруге у своїй кар'єрі.

Перший матч Кубка Росії 2005/06 в новому сезоні Юрій провів 5 березня проти костромського «Спартака», гра завершилася з рахунком 5:0 на користь футболістів ЦСКА, один з цих м'ячів забив Жирков. У матчі-відповіді, який армійці виграли 0:3, Юрій участі не брав. У матчах чвертьфіналу і півфіналу Жирков виходив у стартовому складі. 20 травня відбувся фінал кубка, в якому ЦСКА протистояв «Спартак». ЦСКА впевнено переміг 3:0, і Юрій Жирков другий рік поспіль став володарем Кубка Росії.

За підсумками сезону Жирков вдруге увійшов до списку «33 кращих футболістів» чемпіонату Росії під № 1.

Армійці стартували в Лізі чемпіонів 2006/07 з третього кваліфікаційного раунду, який відбувся 9 серпня проти клубу «Ружомберок», матч закінчився впевненою перемогою червоно-синіх 3:0, в матчі-ЦСКА також переміг, цього разу з рахунком 2 : 0. У першому матчі Жирков провів на полі всі 90 хвилин гри, а в другому вийшов на поле після першого тайму. У груповому етапі ліги Жирков провів всі шість матчів. 6 грудня він забив гол у ворота ФК «Гамбург», який був визнаний найкрасивішим в тому розіграші ліги. Отримавши пас у центрі поля, Юрій обіграв трьох суперників і, вийшовши один на один з воротарем «Гамбурга», точно пробив по воротах.