Шейн Патрік Лонг: біографія

Шейн Патрік Лонг біографія, фото, розповіді - ірландський футболіст, нападаючий англійського клубу «Редінг» і збірної Ірландії

ірландський футболіст, нападаючий англійського клубу «Редінг» і збірної Ірландії

Ранні роки

У дитинстві був талановитим херлером, і, у складі команди «Тіпперері GAA» брав участь у двох півфіналах чемпіонату Ірландії по малому Херлінг (до 18 років) на стадіоні «Кроук Парк». Вважався дуже перспективним форвардом. Також, в дитинстві Шейн займався і футболом, почавши в 1998 році грати за клуб «Святий Кевін» з рідного графства Тіпперері, а потім в 2000 році перебрався до команди «Святий Майкл».

Клубна

Лонг був помічений футбольним тренером «Корк Сіті» Петом Доланом, і, з 1 липня 2004 Шейн почав тренуватися у дублюючому складі команди. До основного складу потрапив до початку сезону 2005 року, у зв'язку з тим, що місце усунутого з посади Долана зайняв Дем'єн Річардсон. Новий тренер помітив талант молодого нападника і дозволив йому дебютувати в чемпіонаті Ірландії в березні 2005 року.

Після того, як колишній тренер «Корк Сіті» Пет Долан проконсультувався зі своїм братом, тренером футбольного клубу «Редінг» Імон Доланом , англійський клуб вирішив запросити до себе Лонга і його партнера по команді Кевіна Дойла. «Корк Сіті» були змушені продати Шейна, але причини цього до цих пір не оприлюднені. Нападаючий підписав контракт з новим клубом 7 червня 2005.

У «Редінгу» - переможця Чемпіоншипа Футбольної ліги Англії сезону 2005/06, Лонг забив 3 голи в 10 іграх, де він завжди виходив на заміну, а перша його гра за англійський клуб відбулася 17 квітня 2006 року в домашньому матчі зі «Сток Сіті» (3:1). У своєму першому сезоні він розглядався тренером «Редінга» як гравець «другого плану» у порівнянні з іншими ірландськими футболістами цього клубу - Кевіном Дойлом, Дейвом Кітсон і Лероя Літа. У Кубку Англії сезону 2005/06 Шейн прийняв участь у всіх матчах «Редінга» і забив один гол.

4 липня 2007 Лонг підписав новий, чотирирічний контракт з «Редінгом» аж до кінця сезону 2010/11.

16 березня 2008, коли «Редінг» поступився «Ліверпулю» на «Енфілді» 1:2, Лонг був залучений в інцидент, коли він кинув свою футболку на газон після того, як розчарувався як у своєму виступі в матчі, так і в роботі тренера «Редінга» Стів Коппелл. На постматчевой прес-конференції Коппелл заявив, що такого більше не повториться. Пізніше, Лонг приніс свої вибачення за свої грубі дії уболівальникам клубу на офіційному сайті «Редінга».

Але все ж, нападаючому вдалося успішно закінчити невдалий для нього рік, забивши гол 28 грудня 2008 в гостьовому матчі з «Саутгемптоном» (1:1). Після початку 2009 року, у другій половині сезону 2008/09, Шейну вдалося забити 6 м'ячів (причому по два дубля він оформив у ворота «Чарльтона» і «Норвіч Сіті »).

У Кубку Англії сезону 2009 / 10 Лонгу, разом з «Редінгом», вдалося дійти до шостого раунду (1 / 4 фіналу). Примітно, що в третьому раунді, в переграванні з «Ліверпулем» (2:1), Лонг став одним з найяскравіших фігур матчу: спочатку, за рахунку 1:0 на користь «Ліверпуля», на 3-й компенсованій хвилині 2-го тайму, Шейн заробив пенальті для своєї команди засчет фолу на ньому Йосі Бенаюна, який був у наслідку реалізований, ніж дозволив перевести гру в додатковий час. Потім, на 100-ій хвилині, Лонг забив переможний м'яч своєї команди, дозволивши «Редінгу" вийти у четвертий раунд Кубка, несподівано перемігши імениту команду на стадіоні «Енфілд». У четвертому раунді Шейн Лонг, разом з командою, здолав «Бернлі» (1:0). А в п'ятому, в додатковий час перегравання (перший матч був зіграний у нічию 2:2), - «Вест Бромвіч Альбіон» (3:2). У шостому раунді суперником «Редінга» став клуб «Астон Вілла». Перший тайм закінчився з рахунком 2:0 на користь «Редінга», причому обидва голи забив Лонг, але в другому ситуація кардинально змінилася, й за рахунок гола Ешлі Янга і хет-трику Джона Карью «Редінг» програв 2:4 і припинив подальшу участь у розіграші Кубка.