Юрій Мовсісян: біографія

Юрій Мовсісян біографія, фото, розповіді - американський і вірменський футболіст, нападник данського клубу «Рандерс» і національної збірної Вірменії

Потрапив в США в 2001 чи 2002 році, де став грати у футбол в середній школі Пасадіна і рік відучився у футбольному коледжі. У 2006 році став гравцем команди «Канзас Сіті», у складі якої провів 28 ігор і забив 5 м'ячів. Через рік Мовсісян підписує контракт з «Реал Солт-Лейк», де провів два сезони і відіграв в 53-х іграх і забив 15 м'ячів і став чемпіоном лігиMLS. З 2010 року Юрій Мовсісян захищає кольори данського клубу «Рандерс», у складі якого грає його співвітчизник Роберт Арзуманян.

Після серії вдалих ігор за національну команду до Мовсісяну виявляли інтерес київське «Динамо» та казанський «Рубін». Пізніше було оголошено, що про трансфер нападаючого домовився «Краснодар».

11 серпня Мовсісян дебютував у складі збірної Вірменії. У матчі проти збірної Ірану, який завершився перемогою іранців з рахунком 3:1, Мовсісян відіграв перші 15 хвилин гри і був замінений на Едгара Манучарян, так як прибув в Єреван з невеликою травмою і не був в змозі відіграти хоча б тайм. Сам Мовсісян заявив, що у нього була можливість грати в збірній США, але він вирішив стати гравцем збірної своєї історичної батьківщини. У дебютному матчі Мовсісян за збірну вболівальники повісили на трибуні плакат з написом «Юро, ласкаво просимо додому». Свій перший гол за збірну Вірменії Мовсісян забив 3 вересня 2010 року в виїзному матчі проти збірної Македонії з передачі Генріха Мхітаряна, в тому матчі збірна Вірменії на останніх секундах упустила перемогу і завершила гру з рахунком 2:2. У матчі зі збірною Словаччини він так само забив м'яч. А в матчі зі збірною Андорри він допоміг розгромити суперників з рахунком 4:0, ставши автором одного з м'ячів.