Айморе Морейра: біографія

Айморе Морейра біографія, фото, розповіді - бразильський футболіст і футбольний тренер

бразильський футболіст і футбольний тренер

Айморе Морейра почав кар'єру в 1931 році в клубі «Еспорт клуб Бразил», через рік він перейшов в «Америку». У 1934 році Айморе, разом зі своїм братом Зезе, перейшов до клубу «Палестра Італія», за який він провів 29 матчів (15 перемог, 5 нічиїх, 9 поразок) і в них пропустив 39 голів, в рік свого дебюту в клубі, Морейра став чемпіоном штату Сан-Паулу. У 1936 році Морейра перейшов до клубу «Ботафого», за який провів 10 років до кінця своєї кар'єри в 1946 році.

У збірній Бразилії Айморе дебютував 28 листопада 1932 року в товариському матчі з «Атлетіко Андараі», а всього провів за команду 4 гри, три з яких на Кубок Рока зі збірною Аргентини, в цих 4-х матчах Морейра пропустив 13 м'ячів. У 1942 році Айморе Морейра був у заявці збірної на чемпіонаті Південної Америки, але на поле не виходив.

У 1948 році Айморе Морейра, після того як закінчив школу фізичного виховання в Ріо-де-Жанейро, почав тренерську кар'єру в клубі «Олару», потім працював з «Бангі» і «Сан-Крістованом». Потім керував Палмейрасом два періоди з 1951 по 1952 рік і з 1954 по 1957 рік, за цей час клуб провів 1932 гри в яких здобув 95 перемог, 44 матчі звів внічию і 54 програв. Керував Морейра і безліччю клубів, включаючи «Сантос», «Португеза Деспортос», «Сан-Паулу», «Фламенго» (20 матчів - 7 перемог, 3 нічиї та 10 поразок), «Корінтіанс» та іншими. Попрацював Морейра і за межами Південної Америки, в Португалії працював із «Боавіштою» і «Порту», ??а також в Греції, де тренував «Панатінаїкос».

Але найбільшим успіхом в його кар'єрі стала робота зі збірною Бразилії . Яку він вперше недовго очолював у 1953 році, а через 8 років у 1961 році, відразу змінивши тактичний малюнок гри з 4-2-4, який приніс перемогу на чемпіонаті світу 4-ма роками раніше на 4-3-3, змінивши позицію Маріо Загало з крайнього форварда на крайнього півзахисника. Це принесло свої плоди, команда виграла Кубок Освалдо Круза, Кубок О 'Хіггінса, Кубок Ріо-Бранко, ну і Чемпіонат світу 1962 року, в фіналі якої була повалена Чехословаччина 3:1. Очолював збірну Морейра і в період з 1967 по 1968 рік, але то був період корупції в бразильському футболці, яка проводила величезну кількість виставкових товариських матчів, організованих начальником команди і великим бізнесменом Пауло Машадо де Карвальо, а Морейра, тиха людина, теоретик футболу, ніяк не міг йому перешкодити. Всього під керівництвом Морейра збірна провела 63 матчі, в яких здобула 38 перемог, 9 зіграла нічию і 16 програла.

Свою тренерську кар'єру Морейра закінчив у 1986 році, після важкої операції на грудях. Він став журналістом, працюючи в газетах Салвадора, а також працюючи радіо-і телекоментатором. 26 липня 1998 Морейра помер.