Мао Асада: биография

На чемпіонаті Японії Мао Асада зайняла друге місце, слідом за Фумі Сугурі. На тому змаганні вона стала першою в історії жінкою, яка виконала два потрійних акселя у довільній програмі. На Олімпійські ігри в Турині Мао не потрапила через занадто юний вік. На чемпіонаті світу серед юніорів, де вона була діючою чемпіонкою, їй належало битися з Кім Ен А - переможницею фіналу юніорського Гран-прі. Асада зайняла друге місце, поступившись Кім 24,19 бала і випередивши на 18,21 бронзова медалістка Крістін Зуковскі. Там вона стала першою жінкою, що виконала потрійний аксель в короткій програмі чемпіонатів, що проводяться під егідою ІСУ.

Сезон 2006-2007

Сезон почався з суперництва з Кім Ен А, також перейшла на дорослий рівень. На своєму першому етапі «Skate America» Мао завоювала бронзову медаль, поступившись Мікі Андо і Кіммі Майсснера. Вона виграла коротку програму, але в довільній посіла тільки четверте місце, набравши в підсумку 171,23 бал. Для перемоги їй не вистачило 21,36 бала. Мао виграла наступний етап «NHK Trophy» з сумою 199,52, випередивши Фумі Сугурі на 20,21 балів. На цьому турнірі вона встановила світовий рекорд за сумою обох програм в новій суддівської системи ІСУ. Після цього Мао потрапила у фінал Гран-прі, де їй належало захищати свій титул минулорічної переможниці. Вона зайняла друге місце, набравши 172,52 балів і відставши від Кім Ен А на 11,68. Вигравши коротку програму, в довільній, як і на «Skate America», вона посіла тільки четверте місце.

Далі, Мао Асада виграла чемпіонат Японії, випередивши Мікі Андо на 26,11 і Юкарі Накано на 32,04 балів. Після короткої програми на чемпіонаті світу вона посідала п'яте місце, поступаючись 10,03 балів лідирувала Кім Ен А. Мао виграла довільну програму з сумою 133,13, встановивши новий світовий рекорд, що протримався вісім місяців. Вона завоювала срібну медаль з 194,95 балами, на 0,64 поступившись Мікі Андо і на 8,31 балів випередивши бронзова медалістка Кім Ен А.

Сезон 2007-2008

У цьому сезоні Мао вперше виступила на етапі «Skate Canada». Вона виграла цей турнір, випередивши Юкарі Накано і ставши третьою в короткій і першою в довільній програмах. Також, Мао виграла наступний етап «Troph? E Eric Bompard». У короткій програмі у фіналі Гран-прі Мао не виконала обов'язковий стрибок і набрала 59,04 балів, ставши останньою на даному етапі. Вона виграла довільну програму з сумою 132,55 і завоювала срібну медаль, навіть незважаючи на серйозну помилку в короткій. У сумі вона набрала 191,59 балів, всього лише на 5,24 менше, ніж у Кім Ен А, що повторив своє минулорічне досягнення, і на 12,66 більше бронзової медалістки Кароліни Костнер.

Як і в попередньому році, Асада виграла чемпіонат Японії, набравши 205,33 балів - з дуже маленьким відривом у 1,15 від зайняла друге місце діючої чемпіонки світу Мікі Андо. На чемпіонат світу були заявлені Асада, Андо і Накано. А на чемпіонат чотирьох континентів замість Юкарі Накано потрапила Акіко Судзукі. Мао вперше виступила на цьому турнірі. Вигравши обидві програми, вона перемогла з відривом в 13,71 балів від зайняла друге місце Джоанні Рошетт. Розлучившись з тренером перед чемпіонатом чотирьох континентів, Мао виступала там і на чемпіонаті світу сама. Представник Федерації ковзанярського спорту Японії, як і належить, знаходився поряд зі спортсменкою.