Камалутдінов Магомедрасуловіч Ахмедов: биография

«Аланія»

У 2006 році перебрався до Владикавказа, до клубу «Аланія» (в тому році клуб носив назву «Спартак»). Вже через рік Камалутдінов став не тільки стовідсотковим основним гравцем клубу, але і капітаном команди. Його впевнена гра в обороні багато в чому допомогла «Аланії» посісти перше місце в зоні «Південь» Другого дивізіону і вийти в Перший дивізіон. Наступні два сезони Ахмедов не переставав грати в стартовому складі, але його команді так і не вдалося піднятися вище 10-го місця. У 2008 році він поступився своєю капітанську пов'язку більш досвідченому Джамбуладу Базаеву, а вже в 2009 з приходом нового головного тренера абсолютно несподівано втратив місце в складі.

16 червня 2009 тренер «Аланії» Валерій Петраков оголосив про те, що 21 червня Камалутдінов залишає стан червоно-жовтих і відправляється на збори з іншою командою. Як стало відомо пізніше, цією командою став пермський «Амкар», який виступає у Прем'єр-лізі.

Разом з пермської командою Камалутдінов вирушив до Австрії, в місто Ліндабрунн, де з трьох контрольних матчів зіграв у двох (проти «Дукля» (0:0) і «Рапіда» (5:2)) і справив непогане враження на керівництво і тренерів. Ho в підсумку залишив розташування команди, так і не підписавши контракт.

Після відходу Валерія Петракова з «Аланії» і призначення на його посаду Мірчі Редник, у Ахмедова з'явилася можливість знову заграти в основному складі. 17 серпня 2009 він вперше за довгий час зіграв за владікавказцев в контрольному матчі проти молодіжної команди «Аланія-2». Відіграв один тайм, в перерві був замінений.

Всі ж, 28 серпня 2009 року, разом з Бітарова, Дубенським і Мисіна був отзаявлен з «Аланії».

Повернення в «Хімки»

31 серпня 2009, під самий кінець дозаявочної кампанії, Камалутдінов був заявлений за знайомі йому «Хімки», які виступали в прем'єр-лізі. На момент переходу Камалутдінов, «Хімкі» з десятьма очками займали останнє, 16-е місце в турнірній таблиці, відстаючи від найближчого конкурента (на той момент клубу «Спартак-Нальчик») на 7 очок.

C 8 по 11 вересня 2009 «Хімки» проводили збори в Туапсе. 9 вересня відбувся контрольний матч з дублюючим складом місцевого "Краснодара». Ахмедов відіграв за свій новий клуб весь другий тайм. Гра закінчилася впевненою перемогою гостей (3:0). А вже 11 вересня Камалутдінов вперше зіграв за молодіжну команду «Хімок». На матч проти «Кубані» (2:1) він вийшов у стартовому складі і відіграв 61 хвилину.

29 вересня відбувся дебют за основну команду. У грі з «Москвою» Ахмедов відіграв всі 90 хвилин. На 79 хвилині він сфолив у своїй штрафній на Епуряну, арбітр зустрічі Сергій Карасьов призначив пенальті і показав «Камі» жовту картку. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Звонімір Вукіч. «Хімки» в цьому матчі програли (0:3) і фактично забезпечили собі виліт з прем'єр-ліги. Для Камалутдінов це був п'ятий матч у вищій лізі за всю кар'єру.

За шість турів до закінчення чемпіонату-2009 відставання «Хімок» від рятівного 14-го місця становило 14 очок, у команди залишалася лише теоретична можливість залишитися в елітному дивізіоні. Багато фахівців вже тоді вважали, що клубу навряд чи вдасться «вижити». Після поразки від лідера чемпіонату, «Рубіна», (1:2) («Кама» вийшов на заміну на 55-й хвилині, а на 85-й заробив попередження) і від московського «Спартака» (0:3) (Ахмедов відіграв весь матч), «Хімки» втратили вже й теоретичну можливість зберегти прописку в Прем'єр-лізі. За весь другий коло підмосковна команда не зуміла набрати жодного очка, програвши всі матчі. З 10 очками і відставанням від 14-го місця в 22 очки, клуб Камалутдінов покинув російську еліту. В останніх двох матчах (проти «Амкара» - 0:2 і «Локомотива» - 1:3) Ахмедов участі не брав.