Йон Арне Ріїсе Семундсет біографія, фото, розповіді - норвезький футбольний захисник, який виступає за італійську «Рому» і національну збірну Норвегії
-

норвезький футбольний захисник, який виступає за італійську «Рому» і національну збірну Норвегії

Олесунн

Йон Арне провів сезон вдало. Одного разу вийшовши на заміну за 10 хвилин до закінчення матчу Йон Арне забив хет-трик і допоміг команді виграти матч У складі Олесунн провів 25 матчів і забив 5 м'ячів. 24 червня 1998 глава Олесунн підтвердив перехід Йон Арне в Монако. 1 липня відбувся перехід з Олесунн в Монако.

Монако

У Монако Йон Арне перший сезон провів дуже вдало. Проти Марселя (коли марсель виігрівал 2-0) Йон Арне допоміг команді зіграти в нічию 2-2. Сезон 2000-2001 був дуже не вдалим для Ріїсе. Він був виставлений на продаж.

Ліверпуль

Ліверпулю потрібен був гравець в захисті до того ж не дорогий. Коли дізналися про те, що Монако продає Ріїсе, Ліверпуль купив норвежця за 4.5 мільйонів євро. Перший сезон він виходив регулярно, але потім не дуже часто. Сезони 2006/2007 і 2007/2008 років Йон-Арне провів досить слабо і був витіснений зі складу бразильським захисником Фабіо Ауреліо, єдиним недоліком якого було часте отримання ним травм. У квітні 2008 року в першому матчі півфіналу Ліги чемпіонів проти «Челсі» Фабіо отримав чергову травму і на 63-й хвилині був замінений. Який вийшов замість нього Ріїсе на шостій доданій арбітром до матчу хвилині зрізав м'яч у свої ворота і дозволив лондонському клубу добитися нічиєї на Енфілді. Таким чином перед матчем у відповідь «Челсі» отримав серйозну перевагу і в підсумку зумів ним скористатися, вперше у своїй історії вийшовши у фінал головного європейського футбольного турніру.

У червні 2008 року керівництвом «Ліверпуля» було оголошено про те, що досягнуто згоди про перехід Ріїсе в «Рому», контракт з якою у норвезького захисника набув чинності 1 липня.