Янко Родін біографія, фото, розповіді - югославський хорватський футболіст, захисник і півзахисник
-

югославський хорватський футболіст, захисник і півзахисник

Клубна

Відразу ж після завершення Першої світової війни почав виступати у складі сплітського «Хайдука», за який, з невеликою перервою, грав аж до завершення кар'єри гравця в 1931 році, провів за цей час 251 гру, забив 35 м'ячів у ворота суперників і став, разом з командою, двічі чемпіоном, двічі віце-чемпіоном і один раз третім призером країни. Крім цього, Янко, працював співробітником митниці, перебуваючи у службових справах в Белграді іноді грав за місцевий клуб БСК і за збірну Белграда, за яку провів 5 матчів.

У збірній

У складі головної національної збірної Королівства СХС виступав на позиції захисника, дебютував 10 лютого 1924 року в проходив у Загребі товариському матчі зі збірною Австрії, в цій зустрічі його команда програла з рахунком 1:4, а останній раз зіграв за збірну 3 жовтня 1926 в проходив у Загребі товариському матчі зі збірною Румунії, в якому його команда зазнала поразки з рахунком 2:3. Брав участь в єдиному матчі збірної на Олімпіаді 1924 року, де його команда поступилася майбутнім переможцям цього розіграшу збірної Уругваю з рахунком 0:7. Всього провів за головну збірну країни 4 матчі.

Після кар'єри

Після завершення кар'єри гравця працював функціонером в «Хайдуку», був президентом клубу з 1939 до 1941 року, коли через що почалася Другої світової війни був змушений залишити посаду, яку потім знову займав у період з 1944 по 1945 рік.

Помер Янко Родін на 75-му році життя 15 вересня 1974 в Спліті.