Бернд Хельценбайн біографія, фото, розповіді - німецький футболіст, грав на позиції півзахисника
-

німецький футболіст, грав на позиції півзахисника

Кар'єра

Дебютував в 1967 році. За «Айнтрахт» виступав протягом 14 років. Вигравав Кубок Німеччини і Кубок УЄФА. Зіграв 420 матчів, забив 160 м'ячів. Був відомий своєю великою вибуховою швидкістю. У 1981 році за пропозицією Герда Мюллера поїхав до Америки, так як не зміг добитися від керівництва «Айнртахта» підвищення зарплати.

Насамперед Бернд знаменитий своїми подвигами у фіналах чемпіонатів світу 1974 року і Європи 1976 року.

• Фінал ЧС-1974. За рахунку 1:0 на користь Нідерландів збірна ФРН бере в облогу штрафну площу суперників. Нарешті м'яч потрапляє до Бернду, який на високій швидкості вривається у штрафну площу «помаранчевих». Там до нього кидається голландський захисник Вім Янсен і, намагаючись врятувати становище, збиває з ніг. Суддя відразу вказує на одинадцятиметрову позначку і Брайтнера з пенальті зрівняв рахунок. Через кілька хвилин Мюллер забиває другий м'яч і Німеччина стає чемпіоном.
  • Фінал ЧЄ-1976. Чехословаччина виграє 2:1 і матч наближається до кінця. Але за хвилину Хельценбайн забиває гол. Німеччина вириває нічию, але програє по пенальті.

Після завершення кар'єри працює в клубі «Айнтрахт». Був віце-президентом команди, в нинішній час займає пост скаута клубу.