Педро Мартінес де ла Роса: біографія

Педро Мартінес де ла Роса біографія, фото, розповіді - іспанський пілот Формули-1, в сезоні 2007 року - третій пілот команди McLaren

іспанський пілот Формули-1, в сезоні 2007 року - третій пілот команди McLaren

Педро народився 24 лютого 1971 року в Барселоні, Каталонія, Іспанія, в декількох кілометрах від траси Каталунья-Монтмело. У підлітковому віці брав участь в чемпіонаті радіокерованих моделей машин, домігшись великих успіхів: двічі чемпіон Європи з цього виду спорту.

Професійним автоспортом де ла Роса почав займатися лише у 17 років, вигравши іспанський чемпіонат з картингу в 1989. На наступний рік Педро виграв іспанський чемпіонат Формула форд в дебютному сезоні. Перейшовши до Формули-Рено, Педро виграв її Іспанська і британський чемпіонати. Потім кілька років виступав в японських чемпіонатах, вигравши чемпіонський титул в місцевій Формулі-3.

У Формулі-1

Arrows

Команда Формули-1 «Джордан» запросила іспанця на місце тест-пілота в 1998 році. Результати тестів виявилися досить переконливими, щоб на наступний рік Педро отримав контракт з командою Arrows. Дебютувавши в Австралії, де ля Роза набрав одне очко за шосте місце в першій же гонці. Сезон в цілому був не такий вдалий: «Ерроуз» скотилися в аутсайдери, здатні боротися лише з Minardi за передостаннє місце, і це очко виявилося для Педро єдиним в 1999 році. При цьому, однак, він значно випередив у кваліфікаціях свого партнера японця Тору Такагі. На наступний рік напарником де ла Роса став досвідчений голландець Йос Верстаппен. Педро двічі фінішував шостим і набрав два очки.

Jaguar

У пошуках більш швидкою і найбагатшої команди, в 2001 де ла Роса почав переговори з Jaguar Racing, де місця обох пілотів були вже зайняті віце-чемпіоном світу Едді Ірвайном і дебютантом Лучано Бурти. Для Педро залишалося тільки місце тест-пілота. Проте після чотирьох гонок, в яких Бурти неодноразово потрапляв в аварії, керівництво «Ягуара» визнало за краще віддати його в Prost і взяти де ля Розу на місце постійного пілота. Іспанець виявився стабільнішим, набрав три очки і зайняв 16-е місце в чемпіонаті. Наступний сезон виявився для Jaguar провальним: машини постійно сходили з траси через механічну ненадійність. Педро не зміг набрати жодного очка. Розчарований Ірвайн покинув команду, слідом за ним було зміщене все керівництво «Ягуара» і новий бос команди Нікі Лауда набрав новий склад гонщиків, у якому вже не було де ла Роси. Іспанець виявився тимчасово без роботи.

McLaren

Новим місцем працевлаштування для гонщика несподівано стала топ-команда McLaren, що взяла його другим тест-пілотом, хоча вакансія запасного гонщика вже була зайнята Олександром Вюрц. Де ля Роза незабаром став випереджати австрійця на тестах, йому частіше довіряли проводити п'ятничні заїзди за команду. У сезоні-2005 Педро провів всього одну гонку, вийшовши на заміну травмованого Хуана-Пабло Монтойї і фінішуючи п'ятим, причому показавши в цій гонці кращий час кола. Наступний рік де ля Роза також почав у позиції тест-пілота, але після несподіваного розриву Монтойя контракту з McLaren, який звільнив місце основного пілота, Рон Денніс довірив Педро управління другою машиною починаючи з Гран-прі Франції до самого кінця сезону. Де ля Роза набрав 19 очок, став 11-м у чемпіонаті і вперше в своїй кар'єрі піднявся на подіум, ставши другим у складному гран-прі Угорщини, де свою першу перемогу здобув Дженсон Баттон. Педро розглядався як кандидат в партнери до свого співвітчизника чемпіону Фернандо Алонсо і на наступний рік, але за результатами тестів Рон Денніс зробив вибір на користь свого протеже, чемпіона GP2 Льюїса Хемілтона. Педро залишився тест-пілотом команди.

Де ла Роса зіграв важливу і суперечливу роль у шпигунському скандалі 2007 року. Протягом початку сезону він разом з Майком Кухланом, інженером McLaren, тестував агрегати з використанням інформації, викраденої Кухланом з Ferrari через шеф-механіка цієї команди Найджела Степні. Педро обговорював і обмінювався цією інформацією з Алонсо по e-Mail. Зокрема, він надіслав йому схему вагового балансу Ferrari, а також склад «шинного газу», дуже цікавий його партнера. Саме ці листи, будучи передані в FIA, послужили основним доказом і підставою для дискваліфікації команди.