Тобі Алдервейрелд: біографія

Тобі Алдервейрелд біографія, фото, розповіді - бельгійський футболіст, центральний захисник нідерландського «Аякса» і збірної Бельгії

бельгійський футболіст, центральний захисник нідерландського «Аякса» і збірної Бельгії

Тобіас Алдервейрелд почав свою футбольну кар'єру у юнацькому складі бельгійського клубу «Жерміналь Беєрсхот». У 2004 році Тобі перейшов до нідерландського «Аякс» з Амстердама, в якому вже виступали бельгійські футболісти Томас Вермален, Ян Вертонген і Том Де Мюл, які також раніше виступали за молодіжний склад «Жерміналь Беєрсхот». Лише з сезону 2007/2008 Алдервейрелд став виступати за молодіжний склад «Аякса», тоді ж у лютому 2007 року Тобі підписав професійний контракт з клубом до 30 червня 2010 року.

У середині сезону 2008/2009 головний тренер « Аякса »Марко ван Бастен включив до основного складу 19-річного Алдервейрелда і під час зимової перерви у чемпіонаті Нідерландів у січні 2009 року взяв його на міжсезонний збір до Португалії. Після відновлення чемпіонату Тобі дебютував за «Аякс» 18 січня 2009 року в матчі проти НЕК''а, Алдервейрелд вийшов на заміну у другому таймі замість нападника Міралема Сулеймані, необхідність у заміні була в тому, що інший нападник «Аякса» Даріо Цвітаніч отримав червону картку і тому потрібно було посилити оборону команди. У результаті в гостьовому матчі «Аякс» зміг перемогти НЕК з рахунком 2:4.

26 лютого 2009 Алдервейрелд дебютував у Кубку УЄФА проти італійської «Фіорентини», Тобі вийшов на заміну на 92-й хвилині матчу замість нападаючого Міралема Сулеймані, в результаті «Аякс» зіграв внічию 1:1 і вийшов у 1 / 8 фіналу кубка, де команді мав зустрітися з французьким «Олімпіком» з Марселя. У першому матчі у Франції амстердамці зазнали поразки з рахунком 2:1, а в Амстердамі підопічні Марко ван Бастена зіграли внічию 2:2, але за підсумками двох матчів в 1 / 4 фіналу вийшов «Олімпік».

У дебютному сезоні в чемпіонаті Нідерландів Тобі провів за «Аякс» 5 матчів, за підсумками сезону амстердамці зайняли третє місце в чемпіонаті. 22 липня 2009 Тобі продовжив свій контракт до 30 червня 2014 року.

У травні 2009 року Алдервейрелд був включений до складу збірної Бельгії головним тренером Рене Вандерейкеном для участі на Кубку Кірін, який проходив в Японії. Дебют Тобі на турнірі відбувся 29 травня 2009 року в матчі проти збірної Чилі, завершився внічию 1:1. У другому матчі, що відбувся 31 травня, збірна Бельгії зазнала великої поразки з рахунком 4:0 від господарів турніру збірної Японії, здобувши дві перемоги на турнірі японці в одинадцятий раз стали переможцями турніру.