Олексій Миколайович Житник: біографія

Олексій Миколайович Житник біографія, фото, розповіді - радянський і російський хокеїст, захисник, олімпійський чемпіон 1992
День народження 10 жовтня 1972

радянський і російський хокеїст, захисник, олімпійський чемпіон 1992

Професійну кар'єру починав у складі київського «Сокола», потім був призваний до лав радянської армії і опинився в ЦСКА. Рік відіграв у складі армійської команди. У Архангельському, на базі ЦСКА, жив в одному номері з Євгеном Намєстникова.

На драфті НХЛ 1991 обраний у 4-му раунді під загальним 81-м номером командою «Лос-Анжелес Кінгз». У першому сезоні в складі "Лос-Анжелеса» дійшов до фіналу Кубка Стенлі. У 1994 році Олексій Житник переходить в «Баффало Сейбрз». Найвищим досягненням у «Баффало» для Житника став фінал Кубка Стенлі 1999 року, де його клуб поступився «Далласу».

У сезоні 2008-2009 Олексій Житник провів 56 матчів у регулярному чемпіонаті і набрав 16 (4 +12 ) очок (56 штрафних хвилин). У середньому Житник проводив на льоду 20 хвилин 13 секунд. У плей-офф Житник провів 12 матчів і набрав 3 (1 +2) очки (22 штрафні хвилини). У плей-офф Житник в середньому грав по 20 хвилин 32 секунди. Московське «Динамо» дійшло до півфіналу плей-офф Кубка Гагаріна, де програло у шести матчах казанському «Ак Барсу». Рахунок серії - 4:2 на користь «Ак Барса».

У сезоні 2008-2009 Олексій Житник повернувся в збірну Росії після восьмирічної перерви. На другому етапі Еврохоккейтура Житник став вперше у своїй кар'єрі капітаном збірної Росії. На «Карьяла Кап» Житник грав в одній парі з Олександром Гуськова.

У молодості Олексія Житника за великі і потужні ноги називали «Слон».

У той час, коли Житник грав у «Баффало», його сусідом по номеру був Домінік Гашек.

• Під час локауту 2004/05 виступав за казанський «Ак Барс»
  • 2 серпня 2005 як необмежено вільний агент підписав контракт з «Нью-Йорк Айлендерс».
  • 14 лютого 1995 обміняний до «Баффало Сейбрз». Протягом десяти років у «Баффало». Вищим досягненням Житника і його команди за цей час був фінал Кубка Стенлі сезону 1998/99 років.
  • 26 липня 2008 Житник підписав пробний контракт з ХК «Динамо» Москва.
  • 16 грудня 2006 обміняний в «Філадельфію Флайєрс».