Олександр Олександрович Ковпак: біографія

Олександр Олександрович Ковпак біографія, фото, розповіді - український футболіст, нападник клубу «Арсенал»

український футболіст, нападник клубу «Арсенал»

У дитинстві займався гімнастикою, але в 14 років переключився на футбол. Вихованець ДЮСШ «Локомотив» (Сміла). У 2003 році потрапив у любительський клуб «Черкаси». У сезоні 2003/2004 став кращим бомбардиром клубу у Другій лізі забив 11 м'ячів. У сезоні 2004/2005 «Черкаси» дійшли до 1 / 8 фіналу Кубка України де програли сімферопольській «Таврії» по пенальті (4:5), в основний час (1:1). Всього за «Черкаси» у Другій лізі провів 43 матчі і забив 20 голів.

Взимку 2005 року перейшов сімферопольську «Таврію», хоча у нього були пропозиції від одеського «Чорноморця» і полтавської «Ворскли-Нафтогаз». У Вищій лізі Україна дебютував 1 березня 2005 року в матчі проти бориспільського «Борисфена» (2:1). Ковпак почав матч в основі але на 83 хвилині був замінений на Анатолія Маткевич. Перший гол у Вищій лізі забив Дмитру Стойко 13 березня 2005 в матчі проти полтавської «Ворскли-Нафтогаз» (4:0), в цьому матчі Олександр відзначився дублем.

У сезоні 2007/2008 «Таврія» зайняла 5 місце у Вищій лізі і заявилася на останній Кубок Інтертото. У другому раунді «Таврія» обіграла молдавський "Тирасполь". Перший матч у гостях «Таврія» зіграла в нічию (0:0), Ковпак участі в матчі не прийняв. У Сімферополі «Таврія» обіграла «Тирасполь» (3:1), Ковпак вийшов на 81 хвилині замість серба Желько Любеновича. У наступному раунді «Таврії» попався французький «Ренн». Перший матч у гостяхкримчанипрограли (1:0). У домашньому матчі в основний час грузин Васіл Гігіадзе забив гол на 71 хвилині. Після гра продовжилася в овертаймі. Ковпак вийшов на 106 хвилині замість нігерійця Лакі Ідахора. У серії пенальті «Таврія» програла (9:10), Олександр забив один з голів «Таврії».

Після відходу Володимира Гоменюка в дніпропетровський «Дніпро» став капітаном навесні 2009 року. У сезоні 2008/2009 з 17 голами став кращим бомбардиром чемпіонату України.

Після закінчення сезону 2008/2009 сайт Football.ua включив його до символічної збірної чемпіонату Україною і також посів 7 місце у визначення Золотого м'яча 2009 року.

У травні 2009 року продовжив свій контракт з «Таврією» до кінця 2010 року. Хоча міг перейти в один з клубів України, Росії, Франції та Німеччини.

На початку грудня 2010 року підписав трирічний контракт з київським «Арсеналом», в команду він перейшов як вільний агент.

Провів 1 матч за молодіжну збірну України до 21 року 7 червня 2005 проти Греції (0:1). Був кандидатом на поїздку на молодіжний чемпіонат Європи в 2006 році в Португалії.

25 травня 2009 був викликаний Олексієм Михайличенком до збірної України на відбіркові матчі чемпіонату світу 2010 року проти збірної Хорватії та Казахстану, але на поле так і не вийшов.