Федеріко Маккеди: биография

Сезон 2009/10 почався для Маккеди з ігор у четвертому і третьому раундах Кубка ліги проти «Вулверхемптона» і «Барнслі» відповідно. 3 листопада Кіко дебютував у Лізі чемпіонів у матчі проти московського ЦСКА. 25 листопада Маккеди знову вийшов на поле у ??програному з рахунком 0:1 матчі з «Бешикташем». У тому матчі Кіко міг врятувати команду на останніх хвилинах гри, однак не зміг реалізувати свій момент. 1 грудня Федеріко вийшов на заміну замість Дімітара Бербатова в матчі 5-го раунду Кубка ліги, а вже наступного дня підписав новий чотирирічний контракт з клубом, за умовами якого він повинен був залишитися в клубі до червня 2014 року.

Після підписання нового контракту Федеріко отримав травму, яка не дозволила йому грати до 21 січня 2010 року, коли він вийшов на поле в матчі проти резервістів «Сандерленда». Однак, незабаром після цього Маккеди отримав ще одну травму, через яку він не зміг взяти участь у переможному фіналі Кубка ліги проти «Астон Вілли». Вперше в сезоні він вийшов на поле в матчі Прем'єр-ліги 27 березня, замінивши на 84-й хвилині Райана Гіггза в грі проти «Болтона», який завершився розгромною перемогою «Юнайтед» з рахунком 4:0. Після того, як Вейн Руні в матчі Ліги чемпіонів проти «Баварії» отримав травму зв'язок гомілки, 3 квітня Федеріко був викликаний в основний склад на найважливіший матч сезону проти «Челсі». Маккеди вийшов на поле замість Пола Скоулза на 72-й хвилині. На той час «Челсі» був попереду з рахунком 1:0. На 81-й хвилині, 2 хвилини потому другого голу «синіх», Кіко забив єдиний гол «МЮ» в тому матчі, який до того ж викликав численні суперечки, тому що багатьом здалося, що в тому моменті Маккеди підіграв собі рукою.

28 липня Федеріко двічі відзначився в першому матчі річного турне «Манчестер Юнайтед» по Північній Америці проти команди всіх зірок MLS. Перший м'яч він забив через лише 21 секунду після початку матчу, використавши невдалу відкидку м'яча захисником воротареві. Другий був забитий головою після кутового, виконаного Нані. 13 листопада Маккеди забив свій перший м'яч у сезоні, відкривши рахунок голам «Юнайтед» в нічийному виїзному матчі проти «Астон Вілли», який завершився з рахунком 2:2.

«Сампдорія»

3 січня 2011 Маккеди був відданий в оренду до кінця сезону італійської «Сампдорії». Незважаючи на небажання Алекса Фергюсона відпускати Федеріко за межі Англії, сам гравець попросив тренера відправити його на батьківщину, обравши клуб з Генуї, незважаючи на інтерес до нього з боку «Лаціо». 9 січня 2011 дебютував в серії А в домашньому матчі проти «Роми» (на 76-й хвилині змінив Ніколу Поцці).

Перед чемпіонатом Європи серед молодіжних команд 2009 року Маккеди був названий серед 40 футболістів, викликаних для підготовки до турніру. Тим не менш, Кіко не зумів потрапити у підсумковий склад.

12 серпня 2009 Федеріко дебютував у складі молодіжної збірної в товариському матчі проти збірної Росії. 17 листопада 2010 Маккеди відкрив рахунок своїм голам за збірну, відправивши обидва м'ячі своєї команди у ворота збірної Туреччини в матчі, який завершився з рахунком 2:1.