Наталя Олегівна Медведєва біографія, фото, розповіді - колишня радянська і українська тенісистка і тенісний тренер

колишня радянська і українська тенісистка і тенісний тренер

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

Наталія Медведєва грає в теніс з восьми років; в теніс її привела мати, Світлана, досвідчений тенісний тренер. У 16 років Наталя двічі домоглася перемог на турнірах Великого шолома в парному розряді серед дівчат. Вона виграла Відкритий чемпіонат Франції та Вімблдонський турнір 1987 року в парі зі старшою співвітчизницею Наталією Звєрєвої. У тому ж році вона почала виступи на професійних тенісних турнірах, вигравши чотири турніри ITF в одиночному розряді і стільки ж у парах і діставшись до кінця сезону до кордону другої сотні в рейтингу Жіночої тенісної асоціації (WTA). У 1988 році в Сінгапурі з Наталією Бикової вона виграла свій перший турнір WTA в парному розряді. В одиночному розряді, проте, успіхи в турнірах WTA виявилися набагато скромніше, а після Уїмблдону Медведєва і зовсім не виступала до кінця сезону. Результатом став виліт у четверту сотню рейтингу і в одиночному, і в парному розряді.

1989-1992

сезоні 1989 року Медведєва почала з кваліфікаційних турів у турнірах ITF, але скоро набрала форму, здобула ряд перемог над суперницями з першої сотні рейтингу і до кінця року сама увійшла в сотню найсильніших. У парах вона виграла свій п'ятий турнір ITF, а в листопаді в Нешвіллі дійшла до другого фіналу турніру WTA в кар'єрі, також увійшовши в сотню найсильніших за підсумками сезону. 1990 вона почала з виходу в парі з іншою радянської тенісисткою, Лейлою Месхі, до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату Австралії, а відразу після цього в Новій Зеландії вони виграли два турніри WTA поспіль. По ходу сезону вони також дійшли до чвертьфіналу Відкритого чемпіонату США і за підсумками року вибороли право на участь у підсумковому турнірі WTA-туру, де в першому колі вибили з боротьби найсильнішу пару світу, Яну Новотни і Хелену Суков з ЧССР, але в півфіналі програли Мерседес Пас і Аранча Санчес-Вікаріо. В одиночному розряді Медведєва майже весь сезон залишалася в сотні найсильніших, а закінчила його першим виграшем турніру WTA в одиночному розряді (в Нешвіллі) і виходом у півфінал турніру в Індіанаполісі.

У 1991 році основний партнеркою Медведєвої була Олена Брюховець, з якою вони виграли турнір у Санкт-Петербурзі і дійшли до півфіналу у Нешвіллі. У цьому році у складі збірної СРСР Медведєва провела свій перший матч у рамках Кубка Федерації, вигравши з Ларисою Савченко-Нейланд матч у суперниць з Парагваю. На наступний рік у лютому вона виграла турнір у Лінці, здолавши у другому колі дванадцятого ракетку світу Катерину Малееву і увійшовши після цього до числа 50 кращих тенісисток світу, а в квітні перемогла у двох турнірах в парному розряді з француженкою Ізабель Демонжо.

Пік кар'єри: 1993-1994

другій половині 1993 року стала кращим періодом в одиночній кар'єрі Наталії. Вона вийшла до третього кола на Вімблдоні, де поступилася п'ятій ракетці світу Габріеле Сабатіні, потім виграла турнір у Празі, перемігши чотирьох сіяних суперниць, потім дійшла до фіналу турніру III категорії в Скенектаді (штат Нью-Йорк) і, нарешті, виграла турнір II категорії в Ессені, де послідовно перемогла другу ракетку світу Аранча Санчес і п'яту ракетку світу Кончіти Мартінес. Після перемоги в Ессені вона піднялася на 23 місце в рейтингу, вища у своїй одиночній кар'єрі. Вона також виграла два турніри в парному розряді, в тому числі турнір II категорії в Брайтоні, при цьому в Брайтоні вони з Лаурою Голарсой, не будучи посіяними, перемогли три сіяних пари, а до цього в Палермо з Карін Кшведт - дві.