Себастьян Феттель: биография

Він був підтверджений в якості тест-пілота BMW Sauber в 2007 році і продовжив виступати у Світовій Серії Рено, де він здобув свою першу перемогу на легендарній трасі Нюрбургрінг. Він лідирував в чемпіонаті перед тим як назовсім перейти у Формулу-1, і на його місце прийшов Міхаель Аммермюллер.

Формула-1

Сезон 2007

У 2007 Феттель замінив на Гран-прі США отримав травму на Гран-прі Канади Кубіцу. Себастьян стартував 7-м за кермом BMW і фінішував на 8-му місці. Наступні три Гран-прі німець був тест-пілотом BMW, а починаючи з Гран-прі Угорщини став основним пілотом у команді Toro Rosso, підписавши контракт і на сезон 2008 року.

Сезон 2008

Партнером по команді в 2008 році став тезка, досвідчений француз, чотирикратний чемпіон Champ Car - Себастьєн Бурде. Машина STR2B була зовсім неконкурентноспроможною, в більшості гонок на ній Себастьян зійшов з дистанції. Ситуація різко змінилася з появою в Toro Rоsso нової машини STR3. У Монако Феттель завоював на ній перші очки в сезоні, зайнявши п'яте місце. У наступному Гран-прі в Канаді Феттель також потрапив в очкову зону, ставши восьмим. У дощовій кваліфікації Гран-прі Італії Себастьяну вдалося виграти поул, і утримати лідерство протягом більшої частини перегонів. Завдяки своїй перемозі, Феттель став наймолодшим переможцем і володарем поул-позиції в історії Формули-1.

Сезон 2009

У 2009 Себастьян замінив в Red Bull пішов Девіда Култхарда. На першому етапі в Австралії, він стартував третім після домінувала в той уїк-енд команди Brawn GP, ??після затримки на старті Рубенса Баррікелло, більшу частину гонки він провів на другому місці услід за другим пілотом Brawn GP Дженсон Баттоном. Але за три кола до фінішу в боротьбі за друге місце з Робертом Кубіцею сталася колізія і вони обидва зійшли. Після гонки Себастьян Феттель приніс вибачення BMW Sauber і особисто Кубіці. Після гонки стало відомо, що Феттель втратить 10 місць на стартових грат Гран-прі Малайзії через цей інцидент. У Малайзії він кваліфікувався третім, але через штраф відкотився на 13 місце на старті. До зливи він йшов восьмим, але як тільки він почався, Себастьян поїхав у бокси за дощовим складом і в 7 повороті відбувся розворот і заглох мотор. Пізніше виявилося що не спрацювала система, що не дозволяє мотору стихнути. На останніх секундах кваліфікації Гран-прі Китаю, заробив свій другий поул (перший для команди Red Bull). Днем пізніше він приніс першу перемогу для команди в дощовій гонці і в результаті став наймолодшим володарем перших перемог у Гран-прі за дві різні команди. У Бахрейні Себастьян кваліфікувався третім, старт він програв Хемілтону і Баттону, але за рахунок більшої кількості палива пересидів суперників і фінішував другим. На Гран-прі Іспанії, він практично взяв поул, але на останніх секундах кваліфікації його час перекрив Баттон. Старт і гонку знову зіпсував пілот з KERS, на цей раз Феліпе Маса, Себастьян провів за ним практично всю гонку, поки у Маси не почалися проблеми з кількістю палива і він пропустив Феттеля. У результаті Себастьян фінішував четвертим. У Монако відбувся дебют боліда з подвійним дифузором, але особливих успіхів він не приніс, він кваліфікувався четвертим, а в гонці його переслідували технічні проблеми і завершив гонку у відбійника. У Туреччині Феттель вперше з Гран-прі Китаю заробив поул-позицію, але не зміг реалізувати свою перевагу в гонці помилившись на першому ж колі перегонів і пропустивши вперед Баттона, а з-за помилкової стратегії трьох піт-стопів також віддав позицію напарникові Марку Уебберу, в результаті приїхавши на третє місце. У Сільверстоуні, Себастьян вперше в кар'єрі домігся хет-трику (поул, перемога і швидке коло). На домашній гонці в Німеччині, Себастьян більшу частину уїк-енду поступався своєму напарникові і в кваліфікації і в гонці, приїхавши другим тим самим забезпечивши другий дубль для своєї команди поспіль. На етапі в Угорщині Себастьян кваліфікувався другим. На першому колі гонці німець зіткнувся з Кімі Райкконеном і завершив гонку через поломки лівої передньої підвіски. На суботній практиці Гран-прі Європи у німця вибухнув мотор і перед кваліфікацією, де Феттель кваліфікувався четвертим він був замінений. Старт гонки Себастьян програв Райкконену і після першого піт-стопу зійшов із-за повторять проблем з мотором.

2010

21 серпня 2009 року було оголошено, що Red Bull і Феттель продовжили їх контракт до кінця сезону 2011 року.

Сезон 2010 року почався для Себастьяна нерівно. У трьох з перших чотирьох гонок він стартував з поул-позішн, але виграти зміг тільки гран-прі Малайзії. У Бахрейні йому завадила технічна несправність, в Австралії - виліт з-за несправності гальм, у Китаї невдала тактика під дощем відкинула його вглиб пелетону. У Барселоні проблеми з гальмами змусили його зробити зайвий піт-стоп. Після другого місця в Монако Себастьян вийшов на друге місце в чемпіонаті. У Туреччині зламаний стабілізатор не дозволив німцеві показати чистий коло у вирішальний момент кваліфікації. Під час гонки Феттель потрапив в аварію при спробі обігнати за лідерство свого партнера, Марка Уеббера і в черговий раз не фінішував. Перемігши на Гран-Прі Абу-Дабі, Себастьян став наймолодшим чемпіоном світу.

Себастьян придумав традицію давати своїм машинам жіночі імена. Шасі, на якому Себастьян виступав на початку сезону, отримало ім'я «Мила Ліза», а в даний час Феттель пілотує «Ренді Менді». «Ліза» у другій половині сезону перейшла до Марка Уебберу.

Гонка чемпіонів

Феттель чотири рази брав участь у Гонці чемпіонів, представляючи команду Німеччини разом з Міхаелем Шумахером. Феттель і Шумахер щоразу вигравали Кубок Націй, після захоплюючих фіналів. Феттель виграв у 2-х переможців гонки чемпіонів - Ковалайнена і Гронхольма.