Загальна інформація

Ігровий стиль

Спортивна кар'єра

Ранні роки

Олена почала свої заняття тенісом в спортшколі бєлградського відділення товариства Црвена Зірка. Пізніше займалася в тенісній академії Ніка Боллетьері. У 2001-му виграла юніорський Відкритий чемпіонат Австралії в одиночному розряді. У тому ж році провела свій перший матч в основній сітці турніру Жіночої тенісної асоціації, дійшовши до другого кола турніру в Індіан-Уельсі.

У жовтні 2003, після перемоги на турнірі ITF у Дубаї (єдина перемога на цьому рівні ), піднялася в сотню кращих світового рейтингу, зайнявши 90-е місце. Трьома місяцями пізніше вона вперше обіграла гравця світової десятки - в першому колі Відкритого чемпіонату Австралії перемогла Олену Дементьєву з рахунком 6:1, 6:4. У травні того ж року вона виграла свій перший титул WTA - у фіналі турніру в Будапешті була обіграна словачка Мартіна Суха з рахунком 7:6, 6:3. Ця перемога дозволила їй зайняти 51-е місце в світовому рейтингу.

У сезоні-2004 вона ще кілька разів обігравала гравців світової двадцятки (у тому числі двічі Надію Петрову і по разу Віру Звонарьову, Патті Шнідер і Паулу Суарес . Сезон-2004 завершила в статусі 28-ої ракетки світу.

2005

Цей сезон вважається «сезоном прориву» для сербської тенісистки. У березні вона дійшла до фіналу в Дубаї, у півфіналі вигравши у Серени Вільямс. Але фінал програла Ліндсей Девенпорт - 4-6, 6-3, 4-6. Перший свій турнір 1-ї категорії вона провела в тому ж році - в Берліні, де дійшла до півфіналу, програвши Надії Петрової - 6 -4, 6-7, 6-3. У червні вона вперше зіграла у фіналі турніру, який проводиться на траві - в Бірмінгемі, але програла Марії Шараповій - 6-2, 4-6, 6-1. У жовтні, дійшовши до третього в сезоні фіналу (Сеул) вона стала 17-ою ракеткою світу. Це досягнення запаморочилось поразкою від шістнадцятирічної чеської тенісистки Ніколь Вайдішової - 5-7, 3-6. Рік закінчила 22-м номером у світовому рейтингу.

2006

Початок року склалося невдало для Олени. Після виграшу в 1-му колі Відкритого чемпіонату Австралії Олена зазнала 10-ть поразок поспіль, не виграючи до початку травня, де вона дійшла до чвертьфіналу в Римі, поступившись у трьох сетах Вінус Вільямс. Потім дійшла до півфіналу у французькому Страсбурзі, де знялася з турніру в другому сеті матчу з Ніколь Вайдішової. На Ролан Гаррос спочатку обіграла 25-у сіяну Маріон Бартолі, а потім поступилася в третьому колі лідерові рейтингу Амелі Моресмо - 6-3 , 6-3. На Уїмблдоні вона обіграла в третьому колі чинного переможця Вінус Вільямс - 7-6 (8), 4-6, 6-4, але потім у четвертому раунді поступилася Анастасія Мискіна - 4-6, 6-7 (5 ).

Протягом літа, на турнірах в Північній Америці (на харді), Олена в 5-й раз виходить у фінал турніру WTA - в Лос-Анжелесі, по ходу турніру обігравши Ану Іванович і Серену Вільямс. Але у фіналі Олена Дементьєва виявляється сильнішим. На що відбувся потім Відкритому чемпіонаті США Олена обігрує 10-ю (Ніколь Вайдішова), 7-ю (Світлана Кузнєцова) і 5-у ракетку світу (Олена Дементьєва) і виодіт в півфінал, де з в боротьбі поступається Жюстін Енен. Потім Олена дійшла до півфіналу Відкритого Чемпіонату Китаю (2-я категорія), поступившись Амелі Моресмо - 1-6, 6-3, 6-7. Пізніше був півфінал в Гуанчжоу. До кінця року на її рахунку з'явилося ще 3 чвертьфіналу. Рік завершила на 12 місці в рейтингу.