Джим П'ю біографія, фото, розповіді - американський професійний тенісист, колишня перша ракетка світу в парному розряді
-

Спортивна кар'єра

Початок кар'єри

У 1983 і 1984 роках, під час навчання в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі Джим П'ю двічі входив до символічної любительську збірну США. Свої перші матчі в професійному турнірі він провів у липні 1985 року в Стамбулі. На наступний рік він виграв свої перші професійні турніри, «челенджери» в Травемюнде (ФРН, у парі з Десмондом Тайсоном) і в Стамбулі (в одиночному розряді), а до кінця року також виграв «челленджер» в Ролі (Північна Кароліна) зі своїм майбутнім постійним партнером Ліч, Рік, Ріком Лічем.

У березні 1987 року після участі в кількох фіналах «Челленджер» Джим П'ю увійшов до числа ста кращих тенісистів світу в одиночному розряді, а в квітні - в парах. У квітні він вийшов у свій перший фінал турніру Гран-прі на Відкритому чемпіонаті Німеччини, де вони з Клаудіо Медзадрі перемогли такі сильні пари, як Серхіо Касаль і Еміліо Санчес, а також Мілослав Мечірж і Томаш Шмід. Відразу після цього в Мюнхені з Блейн Уілленборгом П'ю виграв свій перший турнір Гран-прі, знову перемігши Касаль і Санчеса, цього разу у фіналі. У липні і вересні він двічі дійшов до фіналу турнірів Гран-прі в одиночному розряді в Скенектаді (Нью-Йорк) і Сан-Франциско, де в першому колі обіграв тринадцятий ракетку світу Тіма Майотта. До кінця сезону він ще чотири рази грав у фіналах в парному розряді і два з них виграв, в тому числі в Скоттсдейл (Арізона), де вони з Лічем в чвертьфіналі перемогли Джима Гребба і Кена Флек. У результаті П'ю закінчив рік у числі п'ятдесяти кращих тенісистів світу і в одиночному, і в парному розряді.

Пік кар'єри

У 1988 році Джим П'ю увійшов до числа кращих гравців світу в парному розряді . Вже в січні вони з Лічем виграли Відкритий чемпіонат Австралії в чоловічому парному розряді, а з Яною Новотний П'ю завоював титул у змішаних парах. До кінця року вони з Лічем ще дев'ять разів грали у фіналах, у тому числі на Відкритому чемпіонаті США, і честь раз добивалися перемог. За сезон вони тричі, в Індіанаполісі, Детройті і на Відкритому чемпіонаті США, добивалися перемоги над провідною парою світу, Робертом Сегусо і Кеном Флек, що стали в цьому році Олімпійськими чемпіонами, але самі на Олімпіаду не поїхали. Завершили вони сезон перемогою на турнірі Мастерс, підсумковому турнірі туру Гран-прі, а сам П'ю піднявся в рейтингу парних гравців до шостого місця. З Яною Новотний він завоював другий за сезон титул Великого шолома на Відкритому чемпіонаті США. В одиночному розряді він не домагався настільки значних успіхів, але участь у півфіналах в Окленді, Скоттсдейл і Франкфурті дозволило йому зберегти за собою місце в числі ста кращих гравців світу і в цьому році.

У 1989 році П'ю продовжив успішну співпрацю як з Лічем, так і з Новотний. З Лічем вони другий раз поспіль перемогли на Відкритому чемпіонаті Австралії і дійшли до фіналу на Вімблдонському турнірі, до якого П'ю підійшов у ранзі першої ракетки світу в парному розряді. Всього за рік вони вісім разів доходили до фіналу і здобули п'ять перемог, і П'ю закінчив рік другим у рейтингу, після того як втратив першу позицію, програвши у чвертьфіналі Відкритого чемпіонату США. Минулорічний успіх у турнірі Мастерс їм з Лічем також повторити не вдалося. З Новотний П'ю виграв ще два турніри Великого шолома: удруге Відкритий чемпіонат Австралії, а також Уїмблдон. На Відкритому чемпіонаті США вони були посіяні першими, але вилетіли вже в другому колі. Нарешті, і в одиночному розряді П'ю виступав досить вдало, двічі дійшовши до фіналу турнірів Гран-Прі, і один з них, в Ньюпорті, вигравши.