Ронні О'Салліван: биография

На Мастерс-2009 О'Салліван у першому матчі у вирішальній партії виграв у Джо Перрі. Далі був переможений Картер 6:2, потім Магуайр 6:1, і, нарешті, у фіналі у впертій боротьбі Ронні обіграв Марка Селбі 10:8. Це четвертий трофей Мастерс у кар'єрі О'Саллівана. Причому він випередив за кількістю сенчурі-брейків за весь час участі в цьому турнірі Стівена Хендрі.

На наступних турнірах сезону - Welsh Open і China Open, Ронні своєї гри не показав. На чемпіонаті світу в 1 / 16 фіналу він без зусиль пройшов середнячка Стюарта Бінем, але в 1 / 8 фіналу з рахунком 11:13 сенсаційно програв новачку турніру - 23-річному Марку Аллену.

Новий сезон відкрився нерейтингової, але від того не менш престижною і бажаною для топ-гравців, Прем'єр-лігою. У першому своєму матчі О'Салліван здобув перемогу над Марко Фу - 4:2, зробивши при цьому 3 сенчурі-брейку. Другий матч, з Нілом Робертсоном, закінчився внічию - 3:3. І черговий сенчурі. Третій матч, з Шоном Мерфі, закінчився швидкою перемогою - 4:2 (у перших трьох фреймах Ронні віддав Мерфі всього 6 очок), і черговим сенчурі-брейком. Четвертий матч, зі Стівеном Хендрі, завершився внічию - 3:3. Перша поразка Ронні потерпів від Джадда Трампа, 2:4. В останньому матчі групового етапу Ронні програв Хіггінсу (4:5), що не завадило йому пройти в півфінал.
NВ фіналі Ронні поступився Шону Мерфі, 3:7. Це його перший програний фінал у Прем'єр-лізі після восьми перемог.

Ронні здобув перемогу на першому рейтинговому турнірі сезону, Шанхай Мастерс, перегравши у фіналі Ляна Веньбо, 10:5. Він зробив на турнірі ще 3 сенчурі-брейку.

На Гран-прі у другому раунді у завзятій боротьбі поступився Хіггінсу, 4:5.

На чемпіонаті Великобританії Ронні в півфіналі знову поступився Хіггінсу . Програючи 2:8, Ронні зрівняв рахунок, але поступився в контрове партії, 8:9.

У фіналі Мастерс, ведучи по ходу зустрічі проти Марка Селбі 9:6, поступився 9:10.

У півфіналі Welsh Open знову поступився Хіггінсу, 4:6.

На відкритому чемпіонаті Китаю Ронні зазнав гучне поразку: у першому ж колі фінальної стадії турніру програв Тянь Пенфей, що займає 67-е місце в поточному рейтингу . Незважаючи на те, що Ронні в цьому матчі показав кілька чудових ударів і комбінацій, в цілому він провів гру вкрай недбало, ініціатива постійно переходила від одного гравця до іншого. І у восьмому фреймі, за рахунку 63-57 на користь Пенфея, щоб перевести гру у вирішальний фрейм, Ронні залишилося тільки забити елементарний чорний, але він його просто «не докотилися» - чорний залишився на краю лузи, і Ронні визнав поразку.

Чемпіонат світу закінчився для Ронні в чвертьфіналі, де він поступився Марку Селбі, який став для нього незручним суперником, з рахунком 11:13.